Sinema Haberleri

KADİR İNANIR AMELİYAT EDİLDİ

20 Kasım 2021 Cumartesi 20:56

Muğla’nın Ortaca ilçesinde rahatsızlanan ve ambulansla Denizli Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'ne nakledilen, ilk müdahalede İnanır'ın beyninde pıhtı atması saptanan Kadir İnanır ameliyat edildi. İnanır’ın sağlık durumuyla ilgili kız arkadaşı Jülide Kural 'Gerçekleşen başarılı bir operasyonun ardından, rutin kontrollerin yapılabilmesi için yoğun bakım ünitesine alınmıştır' dedi. Ardıdan da  hastaneden yapılan açıklamada Kadir İnanır'ın uyandırıldığı bildirildi.

Jülide Kural şunları söyledi: 

"Bildiğiniz gibi Kadir İnanır'ın Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nde tedavisine devam edilmektedir. Hastalığın seyrinde yeni bir durumun gelişmesiyle, 21 Kasım Pazar günü gerçekleşen başarılı bir operasyonun ardından, rutin kontrollerin yapılabilmesi için yoğun bakım ünitesine alınmıştır. Ameliyat sonrası sağlık durumunda olumsuz herhangi bir durum saptanmamıştır. Çok sevdiği halkının, onun yanında olduğunu kalbinden hissettiğine eminim. Zor bir durum ama Kadir İnanır hepinizin bildiği gibi bütün zorlukları aşacak güçte ve cesarettedir. Her zaman söylediği gibi bu ülkeye mutlaka büyük "BARIŞ" gelecek ve o günün sevincini hepimiz birlikte yaşayacağız. Saygılarımla..."

Pamukkale Üniversitesi’nden de açıklama geldi: "Üniversite hastanemizde tedavi altında olan değerli sanatçımız Kadir İnanır'ın klinik seyrinde bir sapma gözlenmesi üzerine akşam üzeri ameliyata alınmıştır. Ameliyat başarılı geçmiş olup, kendisinin yoğun bakımda tedavisi devam etmektedir".

 Ameliyat sonrası yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan İnanır, uyandırıldı ve bilincinin açık olduğu, bir süre daha yoğun bakım ünitesinde tedbir amacıyla tutulacağı belirtildi.

 Diğer Haberler