Murat Erşahin Sinemadan Çıkmış İnsan

05-07 HAZİRAN 2019

06 Haziran 2019 Perşembe 21:13
Murat Erşahin Sinemadan Çıkmış İnsan

Yeni vizyona bu kez altı film merhaba dedi! Özellikle hayranlarının merakla beklediği ‘X-Men: Dark Phoenix’ ve sevimli animasyon The Secret Life of Pets 2 / Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2’, 5 Haziran Çarşamba günü vizyon gördüler. Bu haftanın filmlerini sizlerden önce izleme şansım olmadı. Bilgi ve yapım notları ise aşağıda… İçinizde yaşayan sinemadan çıkmış insanın elini sakın ha bırakmayın. İyi seyirler herkese!

İlk olarak yeni milenyum’da, 2000 yılında beyazperdeye uyarlanan, Stan Lee ve Jack Kirby tarafından yaratılmış Marvel’in süper kahraman ekibi, yeniden beyazperdede. X-Men evreninin on birinci uzun metraj kurmacasının yönetmen koltuğunda ilk deneyimini yaşamasına rağmen, senarist ve yapımcı olarak meseleye ve evrene büyük katkı sağlamış Simon Kinberg oturuyor! James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult, ve ‘Jean Grey’ rolünde Sophie Turner; yeni X-Men macerası ‘Dark Phonix’in yıldızları. Belli bir noktadan sonra sıfırlanan ve iki farklı zaman çizgisine dağılan macera; bütün hızıyla sürüyor anlayacağınız! Bu kez öykü; Jean Grey’in hayatına ve sahip olduğu inanılmaz güçlerin, onu Dark Phoenix’e nasıl dönüştürdüğüne odaklanacak. Her kahramanın karanlık bir yanı vardır diyen yeni filmde X-Men ailesi; eski dostlarını sonsuza dek yitirmeden; gezegeni kurtarmaya soyunuyorlar.

2016 tarihli Japonya-Fransa-ABD ortak yapımı animasyonun devam filmi olan ‘The Secret Life of Pets 2 / Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2’nın yönetmen koltuğunda yine Chris Renaud var! Yardımcı yönetmen ise Jonathan del Val. Devam eden hikayede kahramanımız Max ve arkadaşları; sahiplerinin iş ve okul için kendilerini terk ettikleri her gün yeni maceralara atılıyorlar. Seslendirme kadrosunda Harrison Ford’un da yer aldığı sevimli animasyonun orijinal müziği ise, efsane isim Alexander Desplat imzası taşıyor

Gaya Jiji’nin yönettiği; başlıca rollerini Metin Akdülger ve Manal Issa’nın paylaştıkları Fransa-Almanya-Türkiye ortak yapımı dram ‘Mon tissu préféré / En Sevdiğim Kumaş’, Cannes Film Festivali’nde ilk filmlere verilen prestijli ‘Altın Kamera’ ve ünlü bölüm ‘Belirli Bir Bakış’ ödüllerine aday gösterilmişti.

Paolo Virzi imzalı İtalyan komedisi ‘Notte Magiche / Büyülü Geceler’, özellikle küçük izleyicilere seslenen, Evan Tramel’in yönettiği, yeni vizyonun bir diğer animasyonu olan ‘Bigfoot / Koca Ayak’ ve haftanın tek yerli yapımı; yönetmenliğini Görkem Yeltan’ın üstlendiği ‘Bağcık’, Haziran ayının ilk haftasının filmlerini oluşturuyorlar. Herkese iyi seyirler. MURAT ERŞAHİN

 Diğer Yazılar