Murat Erşahin Sinemadan Çıkmış İnsan

17 ŞUBAT 2023

16 Şubat 2023 Perşembe 13:26
Murat Erşahin Sinemadan Çıkmış İnsan

Büyük bir felaket, çok şiddetli bir deprem yaşadık!
Ülke olarak tarifsiz bir acı içindeyiz! 
06 Şubat 2023 saat 04:17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7.7 ve saat 13.24’te Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi bildiğiniz gibi ve yüreklerimiz yandı. Bütün yurtta ve dış temsilciliklerde yedi gün süreyle millî yas ilan edildi. 
Depremden, Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Kilis ve Malatya illerimiz etkilendi. Resmi rakamlara göre bu satırların yazıldığı an, otuz beş bini aşkın vatandaşımız hayatını kaybetmişti ve yüz beş bini aşkın yaralımız vardı. Depremden sağ kurtulan, evleri ağır hasarlı yüz doksan beş bin vatandaşımız ise bölgeden diğer illere sevk edilmişti. 
Hayatını kaybeden canlarımıza rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. 
Kelimeler kifayetsiz! Hal böyleyken hemen hiçbir şeyin, bizim işimiz özelinde filmlerin ve vizyonda ne olup olmadığının bir önemi kalmıyor! İnsan deprem bölgesinden uzakta, yatağında yatmaya, bir bardak çay içmeye, neredeyse nefes alıp verdiğine utanıyor!
Tek düşüncemiz halen olabildiğince canın kurtulması ve yaraların bir an evvel sarılması! 
Gün, yardım, destek ve dayanışma günü! Nerede olursak olalım, depremzedeler için yapabilecek mutlaka bir şeyimiz olmalı! Yüreğimiz yanıyor!

MURAT ERŞAHİNDiğer Yazılar