Murat Erşahin Sinemadan Çıkmış İnsan

10 ŞUBAT 2023

09 Şubat 2023 Perşembe 19:27
Murat Erşahin Sinemadan Çıkmış İnsan

Büyük bir felaket, çok şiddetli bir deprem yaşadık!
Ülke olarak tarifsiz bir acı içindeyiz! 
06 Şubat 2023 saat 04:17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7.7 ve saat 13.24’te Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi bildiğiniz gibi ve yüreklerimiz yandı. 
Depremden, Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Kilis ve Malatya illerimiz etkilendi. Resmi rakamlara göre bu satırların yazıldığı an, on iki bin vatandaşımız hayatını kaybetmişti ve yetmiş bin yaralımız bulunmaktaydı! 13 Şubat’a dek, bütün yurtta ve dış temsilciliklerde yedi gün süreyle millî yas ilan edildi. 
Hayatını kaybeden canlarımıza rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor; enkaz altındaki vatandaşlarımızın bir an evvel sağ salim kurtarılmalarını bekliyoruz!  
Hal böyleyken hemen hiçbir şeyin, bizim işimiz özelinde filmlerin ve vizyonda ne olup olmadığının bir önemi kalmıyor! İnsan deprem bölgesinden uzakta, yatağında yatmaya, bir bardak çay içmeye, neredeyse nefes alıp verdiğine utanıyor!
Film şirketleri, olması gerektiği gibi duyarlı davranarak basın gösterimlerini ve filmlerinin vizyonunu iptal ettiklerini belirttiler. Tek düşüncemiz bütün canların kurtulması ve yaraların bir an önce sarılması! 
Gün, yardım, destek ve dayanışma günü! Nerede olursak olalım, depremzedeler için yapabilecek mutlak bir şeyimiz olmalı! Yüreğimiz yanıyor!

MURAT ERŞAHİNDiğer Yazılar