Sinema Haberleri

TRT SPOR: 'SAKINCALI GÖRÜNTÜLERİN SUÇLUSU AMERİKALILAR'!

03 Haziran 2024 Pazartesi 15:26

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın ABD'de düzenlenen FIVB Milletler Ligi  maçında ev sahibi ABD Kadın Voleybol takımını 3-2'lik skorla yendiği mücadele sonrası TRT Spor'da ekranlara gelen canlı görüntülerde trbünde sevinen kadın taraftarın giysisinden taşan göğsü sosyal medyada olay yarattı. Sosyal medya hesapları ifşa olan kadın,  seviyesiz yorumlar nedeniyle sosyal medya hesabını kapattı.
Bu gelişme üzerine TRT Spor, sosyal medya hesabından açıklama yaparak görüntünün ABD kaynaklı olduğunu belirtti: 
"Dün gece, A Milli Kadın Voleybol Takımımızın FIVB Milletler Ligi'ndeki 8. maçında ev sahibi ABD ile oynadığı karşılaşmanın canlı yayında ekranlara istenmeyen bir görüntü gelmiştir. Bu rahatsız edici durum, farklı mecralarda ve yanlış bir algı eşliğinde Kurumumuz ile ilişkilendirilmiştir. 
Kamuoyunun bilmesini isteriz ki, maçın çekimini ve rejisini ev sahibi ABD'li yayın kuruluşu gerçekleştirmiştir. TRT spor ve maçı yayınlayan tüm yayın mecraları ABD'li yayın kuruluşunun anlık ilettiği görüntüleri müdahale imkanı olmaksızın ekrana yansıtmıştır. Dolayısıyla yayın politikamıza tamamıyla ters olan bu görüntü, ABD yayın kuruluşu kaynaklıdır ve bu durumdan duyulan rahatsızlık da karşı tarafa iletilmiştir." Diğer Haberler