Sinema Haberleri

SİNEMALARDA 'BARBIENHEIMER ÇILGINLIĞI'!

18 Temmuz 2023 Salı 17:26

Tatile çıkmayıp dev bütçeli filmleri yazın sıcağında gösterime sokmaktan çekinmeyen sinema sektörü, yılın en iddialı iki yapımı olan Barbie ile Oppenheimer'ı Cuma günü ABD ile birlikte Türkiye'de de vizyona çıkartıyor. 

İki filmin hayranları arasındaki çekişmeye verilen isim olan 'Barbienheimer'daki çalışmaları izleyen Hollywood basını  gişede hangisinin diğerini alt edeceği konusunda tamamen tarafsız kalmayı yeğliyor.

Bu arada markete yansıyan çekişmenin ekonomik boyutu da şaşırtıcı. Bebekler, tişörtler, posterler derken yaratılan pazarın büyüklüğü korsanları da hemen harekete geçirdi. Yapımcı şirketler sürekli duyuru yayınlayarak, sinemaseverleri özellikle internet aracılığıyla yapacakları alışverişlerde sahte sitelere karşı uyarmaya başladı.

Bu arada, Oppenheimer'ın başrolündeki Cillian Murphy sosyal medya hesabına şu mesajı koydu: 

' Merakla beklediğim Barbie'yi izlemeye yüzde 100 gideceğim. İki önemli yönetmen tarafından yönetilmiş iki büyük filmin aynı gün gösterime girecek olması çok sıra dışı bir durum. Evet, bütün gününüzü salonda geçirebilirsiniz; bundan daha güzel bir şey var mı?'

 Diğer Haberler