Sinema Haberleri

'SENARYODA ALEC BALDWIN'İN SİLAHI ATEŞLEYECEĞİ SAHNE YOKTU'

18 Kasım 2021 Perşembe 10:48

Alec Baldwin’in silahla görüntü yönetmenini öldürdüğü filmin setindeki senaryo danışmanı, Baldwin ile yapımcılara, senaryoda silahın ateşlendiğine dair bir şey olmadığı gerekçesiyle dava açtı. Baldwin Rust filminin setinde sahneyi prova ederken silahla ateş etmiş, vurulan görüntü yönetmeni Halyna Hutchins yaşamını yitirmiş, yönetmen Joel Souza yaralanmıştı.
Filmin senaryo danışmanı Mamie Mitchell’in saldırı ve kasıtlı zarar verme suçlamasıyla açtığı davanın dilekçesinde şu ifadeler yer aldı: “Alec Baldwin, kasten, herhangi bir nedeni olmaksızın, sıradaki çekilecek sahne silah ateşlenmesini gerektirmemesine rağmen silahı ateşledi. Baldwin dolu bir silahla, kontrol etmeden ve ettirmeden Rus ruleti oynamayı seçti. Baldwin’in ve yapım ekibinin davranışları herhangi haklı bir nedeni olmayan ve sonuçları göz ardı edilmiş kasıtlı eylemler ve ihmallerdir.“
Dilekçeye göre olay anında Baldwin’den yaklaşık bir metre uzaklıkta duran Mitchell silahın ateşlenmesi sonucu ‘ağır fiziksel travma, şok ve yaralanma’nın yanı sıra ‘ciddi psikolojik sıkıntılar‘ da yaşadı.
Filmin ışık şefi kurşunun kendisini kıl payı ıskaladığını belirterek Baldwin’e ihmal davası açmıştı.Diğer Haberler