Sinema Haberleri

'PRESTİJ MESELESİ' SİNEMADAN ÖNCE ADLİYEDE BAŞLADI

27 Ocak 2023 Cuma 10:35

Hürriyet Gazetesi'nde Özge Eğikar imzasıyla yayınlanan habere göre, müzik yapımcısı Hilmi Topaloğlu’nun büyük oğlu Volkan Topaloğlu, 3 Şubat 2023 tarihinde gösterime girmesi beklenen Prestij Meselesi filminde babasının itibarını zedelediği iddiasıyla Mahsun Kırmızıgül’e dava açarak filmin durdurulmasını istedi. İstanbul 2. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde dün görülen duruşmaya Volkan Topaloğlu ile Mahsun Kırmızıgül ve avukatlar katıldı. Topaloğlu’nun ikinci eşi Semiha Topaloğlu ve oğulları Okan ile Gürkan Topaloğlu ise Kırmızıgül’e destek için duruşmadaydı.

Mahsun Kırmızıgül, “Kimsenin kalbini kırarak Film yapmam. Bu film Prestij Meselesi. Hilmi Abi ölürken kimse yanında yoktu. Ameliyat parasını bile ben verdim. Öldükten sonra da ondan kalan evlerine haciz konacaktı. Ben kurtardım” dedi.Mahsun Kırmızıgül’ün avukatı ise tedbir talebinin reddini istedi. Mahkeme, hâkim değişikliği nedeniyle avukatların taleplerinin incelenmesi için duruşmayı erteledi.

Mahkeme çıkışı Okan Topaloğlu, Volkan Topaloğlu ile karşılaşınca “Utanmaz adam. 20 yıl önce neredeydin, babamın kemiklerini sızlattın” diye tepki gösterdi. Kırmızıgül ise mahkemenin 16 Şubat’a ertelendiğini açıkladı.

Semiha Topaloğlu, “Senaryoyu biliyordum zaten, yanlış bir şey yok. Zedelenecek bir şey de yok” açıklamasını yaptı.

 

 

 

 



Diğer Haberler