Sinema Haberleri

KARAGÜMRÜK'TEN ANDREA PIRLO'YA 'BABA'LI TANITIM

13 Haziran 2022 Pazartesi 20:42

Türkiye Futbol Süper Ligi takımlarından VavaCars Fatih Karagümrük'ün, teknik direktörlüğe getirdiği İtalyan Andrea Pirlo'yu tanıtım fotoğrafı, İtalya'da tepki çekti. Sosyal medya kullanıcıları, Karagümrük kulübünün, resmi hesabından transferi duyurduğu mesajda, Pirlo'yu tanıtırken İtalyan mafyasına gönderme yapması eleştirdi.

VavaCars Fatih Karagümrük sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Andrea Pirlo Karagümrük'te. Dünyaca ünlü futbol adamı son olarak Avrupa'nın en önemli kulüplerinden Juventus'u çalıştırdı. Juventus'la Şampiyonlar Ligi tecrübesi de yaşayan Pirlo, 1 Temmuz'da başlamak üzere kendisini bir yıllığına Karagümrüklü yapan sözleşmeyi imzaladı" dedi.

Mesajda kullanılan fotoğrafın, mafyayı anlatan ünlü Baba (The Godfather) filminin afişine benzerliği nedeniyle polemik yarattı.

Sosyal medyada, "Dünya çapında bir şampiyonu Baba afişiyle, yani İtalya=mafya mesajıyla sunmak tam bir skandal!"; "Peki ya biz bir Türk'ü kebapla yan yana koysak ne düşünürdünüz? Üstelik kebap yapmak mafya olmaktan çok daha şerefli" gibi mesajlar yer aldı. Facebook'taki bir yorumcu da "Beni böyle sunsalar çoktan istifa etmiştim" dedi.Diğer Haberler