Sinema Haberleri

HOLLYWOOD HORMONLU CANNES BUGÜN AÇILIYOR

17 Mayıs 2022 Salı 10:10

Eski günlerine maskesiz, aşısız, yasaksız şekilde dönmeye hazırlanan 75. Cannes Film Festivali’ne (17-28 Mayıs) Hollywod’dan önemli destek var.
Bugün başlayacak Cannes’a Tom Cruise ile Tom Hanks ‘in ziyaretleri beklenen katkıyı yapacak mı, ya da kırmızı halı için başka yıldızlara da gerek var mı?
İşte, Fransız medyası bugünlerde bunu tartışıyor.
Kimler var pekiyi bu yıl vitrinde? Virginie Efira’nın sunuculuğuyla başlayacak tören, açılış filmi
Michel Hazanavicius'un Coupez (Final Cut)’ı ile devam edecek. Fransız yıldızlar Berenice Bejo ile Romain Duris ilk gecenin dikkat çeken konukları.
18 Mayıs’ta Top Gun: Maverick’in gösterimine katılacak Tom Cruise ise Cannes’a damgasını vuracak gibi. 3 Temmuz’a 60. yaşına girecek Tom Cruise, kuşak farkına meydan okuyan, zamansız bir yıldız.
James Gray'in yeni filmi Armageddon Time’ın başrolündeki Anne Hathaway de Cannes’a gidiyor. Filmi, fonda Amerikan rüyasıyla şekillenmiş bir kişisel büyüme hikayesi…
Ethan Hawke ise bu kez yönetmen, yapımcı olarak, The Last Movie Stars’la Cannes’da.
25 Mayıs'ta Baz Luhrmann'ın Elvis’inin gösterimine, kadrodaki Tom Hanks de katılıyor. Hanks, ayrıca 2023’te gösterime çıkması beklenen Here filminde çalıştığı eski dostlar Zemeckis, Eric Roth’la da bir araya gelecek…
Oyuncu, yönetmen, aktivist Forest Whitaker de, sonuna kadar hak ettiği Cannes Onur Ödülü’nü almak için Fransa’ya gidecek.
Cannes’a gelmesi kesinleşen isimler şunlar: Lea Seydoux, Viggo Mortensen, Kristen Stewart, Marion Cotillard, Marine Vacth, Isabelle Adjani, Laura Morante, Javier Bardem, Mads Mikkelsen, Kate Winslet, Eva Longoria, Andie McDowell, Elle Fanning, Viola Davis, Robert DeNiro.Diğer Haberler