Sinema Haberleri

ENGELSİZ FİLMLER FESTİVALİ YİNE ÜCRETSİZ

05 Ekim 2022 Çarşamba 21:39

14-16 Ekim tarihlerinde Eskişehir’de başlayıp, 17-23 Ekim tarihlerinde Ankara’da devam edecek ve çevrim içi olarak internet aracılığıyla da izlenebilecek 10. Engelsiz Filmler Festivali”nin “Ulusal Uzun Film Yarışması”nda Türkiye sinemasının iddialı örnekleri yer alıyor.

Ulusal Uzun Film Yarışması’nda senarist ve yönetmen Çağla Zencirci, yönetmen Kıvanç Sezer ile yapımcı Selin Vatansever Tezcan’dan oluşan jüri, En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo dallarında birincileri belirlerken, Seyirci Özel Ödülü izleyicilerin oylarıyla saptanacak.

Emre Erdoğdu’nun ikinci uzun filmi Beni Sevenler Listesi, Bahman Ghobadi’nin Dört Duvar, Tayfun Pirselimoğlu’nun Kerr, Ferit Karahan’ın Okul Tıraşı, Nazlı Elif Durlu’nun Zuhal yapıtları Ulusal Uzun Film Yarışması’nda yer alıyor.

10. Engelsiz Filmler Festivali, fiziksel gösterimlerle 14-16 Ekim tarihlerinde Eskişehir’de Yunus Emre Kültür Merkezi’nde, 17-23 Ekim tarihlerinde Ankara’da Büyülü Fener Kızılay Sineması’nda ve çevrim içi olarak eff2022.muvi.com üzerinden sinemaseverlerle bir araya gelecek. Festival filmleri, web sitesinden açıklanan gün ve saatlerde salonda ve çevrim içi platform üzerinden ücretsiz takip edilebilecek. Engelsiz Filmler Festivali’nde film gösterimlerinin yanı sıra programda yer alan filmlerin ekipleri ile yapılacak söyleşiler de festivalin YouTube kanalı üzerinden erişilebilir olarak izlenebilecek.Diğer Haberler