Sinema Haberleri

73. EMMY ÖDÜLLERİ ADAYLARI AÇIKLANDI

13 Temmuz 2021 Salı 23:00

19 Eylül'de dağıtılacak 73. Emmy Ödülleri’nin adayları duyuruldu. Adaylıklardan 130 tanesi HBO Max'a giderken Netflix 129 adaylık kazandı.

Televizyon dünyasının en prestijli ödülü Emmy’nin geçen sezonki adayları belirlendi. Adaylar Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi'nin YouTube kanalından canlı açıklandı ve liste de Emmy’nin internet sitesinden duyuruldu.

En İyi Drama dalında, 'The Crown', 'The Boys', 'Bridgerton', 'The Handmaid's Tale', 'Lovecraft Country', 'The Mandalorian', 'Pose' ve 'This Is Us' yapıtları yer aldı.

En İyi Komedi de ise, 'Black-ish', 'Cobra Kai', 'Emily in Paris', 'Hacks', 'The Flight Attendant', 'The Kominsky Method', 'Pen15' ve 'Ted Lasso' sıralandı.

Komedi dalında En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde adaylar, 'Shrill' ile Aidy Bryant, 'The Flight Attendant' ile Kaley Cuoco, 'Hacks' ile Jean Smart, 'Mom' ile Allison Janney, 'Black-ish' ile Tracee Ellis Ross oldu.

Komedi dalında En İyi Erkek Oyuncu adaylarında, 'Black-ish' ile Anthony Anderson, 'The Kominsky Method' ile Michael Douglas, 'Shameless' ile William H. Macy, 'Ted Lasso' ile Jason Sudeikis, ve 'Kenan' ile Kenan Thompson yarışacak.

Drama bölümünün En İyi Erkek Oyuncu adayları 'The Crown' ile Josh O’Connor, 'Pose' ile Billy Porter, 'This Is Us' ile Sterling K. Brown, 'Bridgerton' ile Rege-Jean Page, 'Lovecraft Country' ile Jonathan Major, 'Perry Mason' ile Matthew Rhys şeklinde sıralanırken, Drama En İyi Kadın Oyuncu adaylarının 'In Treatment' ile Uzo Aduba, 'The Crown' ile Olivia Colman, 'The Handmaid’s Tale' ile Elisabeth Moss, 'Pose' ile MJ Rodriguez ve 'Lovecraft Country' ile Jurnee Smollett`in olduğu açıklandı.

En İyi Talk Show adayları arasında, 'Conan', 'The Daily Show with Trevor Noah', 'Jimmy Kimmel Live!', 'Last Week Tonight With John Oliver' ve 'The Late Show with Stephen Colbert bulunuyor.

 Diğer Haberler