Sinema Haberleri

23 NİSAN'DA ÇOCUKLARA BEŞ FİLM ÖNERİSİ

22 Nisan 2023 Cumartesi 21:35

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda çocuklara 5 filmlik bir liste hazırladık. Günü film izleyerek geçirmek isteyenlere, çok göz önünde olmayan beş filmlik liste şöyle: 

KORO: Müziğin yer yer başrolde olduğu, öğrenci-ögretmen ilişkisini çarpıcı, romantik sahnelerle işleyen, bazen yürek burkan, klişelerle dolu ama mesaj dolu bir film. Fransa'da 7 milyondan fazla kişi tarafından izlenmişti. 

KABAKÇIĞIN HAYATI: On yaş üstü çocuklara yönelik, Oscar adaylığı da olan, minikler arası dayanışmayı vurgulayıp özellikle sevgiyi başrole koyan çok başarılı  animasyon.

BILL ELLIOT: Her türlü olumsuzluğa karşı ümidi yitirmeden hayallerinin peşinden giden işçi çocuğu küçük Billy'nin genelde zengin sanatı olarak bilinen baledeki inanılmaz serüvenini anlatan, azmi taçlandıran, hem gerçekçi hem duygusal sıradışı öykü.

MUCİZE: Bütün bireylerin birlikte izleyebileceği tam bir aile filmi. İyi-kötü her şeyin paylaşıldığında hayatın daha keyifli hale gelebileceğiyle ilgili hoş bir seyirlik. 

BELLE VE SEBASTİAN: Ünlü bir  romandan sinemaya aktarılan,  çocuk ile köpek arasındaki güçlü ilişkiyi anlatırken dostluk, cesaret, şefkati de özenle vitrine koyan, doğanın önemini de unutmayan sıcacık bir öykü.Diğer Haberler