Müzik Haberleri

TARİHİ KALEDE ANADOLU TÜRKÜLERİ YANKILANDI

12 Temmuz 2023 Çarşamba 14:33

Hayatın devam ettiği ender kalelerden Sığacık Kalesi’nin tarihi taş duvarlarında Anadolu türküleri yankılandı. Turizmin ve tarihin gözde beldelerinden Sığacık’ın tarihi kalesi, Seferihisar Belediyesi Halk Müziği Korosu konserine sahne oldu.

Şef Murat Sincer yönetimindeki koro ve saz heyeti 11 Temmuz akşamı Sığacık Kalesi’nde İzmirlilere ve tatilcilere unutulmaz bir gece yaşattı. Sanatçı şef Murat Sincer’in istek üzerine kısa bir performans sergilediği konser gecesinin sunuculuğunu bağlama sanatçısı Özlem Sincer yaptı.

Anadolu’nun dört bir yanından hüzünlü ve neşeli türkülerle harmanlanmış konserde Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Murat Sincer’e çiçek sunarak teşekkür etti. Sanatçının “Kavacık Türküsü” isimli eserinin de seslendirildiği konser, İzmir Marşı’nın topluca ve coşkuyla söylenişiyle son buldu.

“Kültür Bakanlığı Somut Olmayan Kültür Miras Taşıyıcısı Ses ve Bağlama Sanatçısı” unvanlı Murat Sincer’in Tunç Soyer’in davetiyle Seferihisar’da başlattığı koro çalışmaları 12 yıldır aralıksız devam ediyor. Karabağlar Korosu’nu da çalıştıran Murat Sincer, başarılı konserlere imza atıyor.

Haber: Bengü ÇetinkayaDiğer Haberler

FRANÇOISE HARDY YAŞAMINI YİTİRDİ
FRANÇOISE HARDY YAŞAMINI YİTİRDİ
12 Haziran 2024 Çarşamba 10:03

KANAT GÜR YAŞAMINI YİTİRDİ
KANAT GÜR YAŞAMINI YİTİRDİ
08 Haziran 2024 Cumartesi 21:00

SEX PISTOLS'TAN SÜRPRİZ KARAR
SEX PISTOLS'TAN SÜRPRİZ KARAR
06 Haziran 2024 Perşembe 12:23

BEATLES'I HANGİ İSİMLER OYNAYACAK?
BEATLES'I HANGİ İSİMLER OYNAYACAK?
06 Haziran 2024 Perşembe 11:47