Müzik Haberleri

ŞAKİR ÖNER GÜNHAN YAŞAMINI YİTİRDİ

13 Nisan 2024 Cumartesi 13:37

Türk Halk müziği sanatçısı Şakir Öner Günhan 82 yaşında Bodrum'da yaşamını yitirdi. Günhan'ın cenazesi 14 Nisan 2024 öğle namazından sonra Bitez Rüştü Kaynak Camii'nde kılınacak namazın ardından Bitez mezarlığına defnedilecek.

Aslen Yozgatlı olan Şakir Öner Günhan 1942'de Mudanya'da doğdu. Babasının memuriyeti nedeniyle ilk ve ortaöğrenimini Anadolu'nun pek çok yerinde sürdürdü.
Liseyi ise Ankara'da bitiren Günhan, Ankara İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisi ile Gazi Eğitim Enstitüsü Beden Eğitimi Bölümü'nün yanı sıra Ankara Devlet Konservatuarı Şan Bölümü'nden mezun oldu.
TRT'ye 1966 yılında Türk Halk Müziği ses sanatçısı olarak girdi. Kurumda 1973'te prodüktör olan Günhan, televizyonda yayınlanan ''Ankara Rüzgarı'', ''Yörelerimiz Türkülerimiz'' ve ''Türkülerin Hikayesi''nin de aralarında olduğu pek çok programa yapımcı, yönetmen ve sunucu olarak imza attı. Günhan, 1 çocuk babası ve şu an yine TRT'de sanatçı olan Nursaç Öner Günhan (Eski adıyla Nursaç Doğanışık) ile evliydi...Diğer Haberler