Müzik Haberleri

RUSSELL CROWE: 'SINEAD'A BİR KAHRAMAN OLDUĞUNU SÖYLEDİM'

27 Temmuz 2023 Perşembe 21:11

Sinéad O'Connor'ın ölümü sevenleri kadar sanat dünyasını da derinden sarstı. Ardından yazılanların en dokunaklılarından biri, geçen yıl Dublin'de bir barın önünde şarkıcıyla tanıştığı hikayeyi Twitter'da paylaşan Russell Crowe'dan geldi:

‘Geçen yıl, İrlanda'da çalışırken, arkadaşlarla pubın dışında soğukta bira içiyorduk; bir kadın yanımızdan geçti. Boynunu ve başını bir eşarpla örtmüştü. Arkadaşlardan biri ayağa fırladı ve kadının arkasından koştu. Otuz metre ileride kucaklaştılar ve ban daa bağırıp yanlarına gitmemi istedi.

Sokak lambasının altında Sinéad'la tanıştım. Gözlerimin içine baktı ve tatlı bir sesle, ‘Ah, sen Russellsın’ dedi.

Bizimle masaya geldi ve soğukta oturdu. Çay ısmarladı. Yerel siyasetten, Amerikan siyasetinden, başta Avustralya olmak üzere birçok yerde yerli halkıların haklyarı için devam eden mücadeleden, Yeni Zelanda'ya dair hoş anılarından, inancından, müziğinden, filmlerden ve yazar kardeşinden bahsettik. Ona, benim kahramanım olduğunu söyleme fırsatım oldu.

İkinci fincan çayın ardından kalktı, hepimize sarıldı ve siste kaybolmuş sokak lambalarının altından yürüdü, gitti. Ne olağanüstü bir kadındı’.Diğer Haberler

FRANÇOISE HARDY YAŞAMINI YİTİRDİ
FRANÇOISE HARDY YAŞAMINI YİTİRDİ
12 Haziran 2024 Çarşamba 10:03

KANAT GÜR YAŞAMINI YİTİRDİ
KANAT GÜR YAŞAMINI YİTİRDİ
08 Haziran 2024 Cumartesi 21:00

SEX PISTOLS'TAN SÜRPRİZ KARAR
SEX PISTOLS'TAN SÜRPRİZ KARAR
06 Haziran 2024 Perşembe 12:23

BEATLES'I HANGİ İSİMLER OYNAYACAK?
BEATLES'I HANGİ İSİMLER OYNAYACAK?
06 Haziran 2024 Perşembe 11:47