Müzik Haberleri

MURAT MERİÇ YENİDEN GAZETE DUVAR'DA

07 Temmuz 2024 Pazar 15:35

Müzik yazarı ve tarihçisi, radyo programcısı Murat Meriç, Gazete Duvar'daki (gazeteduvar.com.tr) köşesine geri dönüyor.  2021 yılında Gazete Duvar'daki yazılarına ara veren Meriç, kültür ve sanat gündemine ilişkin değerlendirmeleriyle yeniden yazmaya başlıyor. Meriç'in ilk yazısı bu gece yayınlanacak.
Mürekkep, Birikim, Milliyet Sanat, Virgül, Bant gibi dergilerde yazıları yayınlanan Meriç, Yeni Binyıl, Radikal ve BirGün'ün yazarlarındandı. Ankara’da Radyo Arkadaş’ın kuruluşuna katıldı, radyo programları başta TRT, pek çok radyoda yayımlandı. Kimi televizyon programlarının danışmanlığını yaptı, metnini yazdı. 2002 - 2003 yıllarında TRT için Kırkbeşlik adlı televizyon programını hazırladı ve sundu. Kalan Müzik için bir Tülay German albümü (Burçak Tarlası 64 – 87, 2001) derledi, pek çok albüme yazar ve danışman olarak katkıda bulundu.
Pop Dedik / Türkçe Sözlü Hafif Batı Müziği (İletişim Yayınları, 2006), 100 Şarkıda Memleket Tarihi (Ağaçkakan Yayınları, 2016), Yerli Müzik (bi'bak Berlin, 2018) ve Hayat Dudaklarda Mey / Memleketin Anason Kokan Şarkıları (Anason İşleri Kitapları, 2019) adlı dört kitabı, üzerinde çalıştığı birçok projesi var. Üniversitelerde ve kültür merkezlerinde müzik tarihi üzerine seminerler verdi, veriyor. 

 Diğer Haberler