Yeni Albümler

MOĞOLLAR'DAN BİR ANADOLU GÜZELLEMESİ DAHA

13 Aralık 2020 Pazar 20:16

Moğollar grubu 53’üncü yılında müzikseverlere Anatolian Sun (Part 1-Part 2) adını verdiği yeni albümü sundu. Dijital ortamda yayınlanan, yakında da plak halinde müziksevere ulaşacak Anatolian Sun'da 16 parça bulunuyor. Moğollar ile Cahit Beykay'ın 15 hit şarkısıyla birlikte grubun Cem Karaca'yla birleştiği günlerden Gel Gel şarkısı albümün repertuvarını oluşturuyor. Böylelikle ilk kez babasının bir şarkısını Emrah Karaca'nın yorumuyla kaydedilmiş oluyor. 

Murat Ertel’in prodüktörlüğünü üstlendiği albüm, Hollanda'da Artone Studio’da doğrudan plağa aktarılacak şekilde kaydedildi.

Gülbaba Records ve Night Dreamer Records’ın ikinci ortaklığı olan “Anatolian Sun” albümünde Cahit Berkay, Emrah Karaca, Serhat Ersöz, Taner Öngür ve Kemal Küçükbakkal’dan oluşan Moğollar’a asma davul ve bendirde Ümit Adakale eşlik etti.

Cahit Berkay albüm kayıt sürecini şu sözlerle anlattı: “Hayatımın en heyecanlı işlerinden biri yayımlanmak üzere. Şubat ayının sonlarında Studio Artone’da çalarken plağa kayıt yapılan ‘direct to disk’ dedikleri yöntemle albüm kaydetmiştik. Yani o gün ne çaldıysak günahı ve sevabıyla aynısını dinleyeceksiniz.”Diğer Haberler

MOR VE ÖTESİ'NDEN YENİ TEKLİ: 'FORSA'
MOR VE ÖTESİ'NDEN YENİ TEKLİ: 'FORSA'
10 Aralık 2021 Cuma 22:35

'BİR YAŞAM SENFONİSİ'
'BİR YAŞAM SENFONİSİ'
24 Kasım 2021 Çarşamba 14:30

AMERİKAN ROCKININ ZİRVE DÜETİ
AMERİKAN ROCKININ ZİRVE DÜETİ
29 Eylül 2021 Çarşamba 22:22

YÜKSEK SADAKAT'TAN 'RENGARENK'
YÜKSEK SADAKAT'TAN 'RENGARENK'
25 Eylül 2021 Cumartesi 20:04