ESKİMEYEN ESKİLER

KÜÇÜK KIZ (AYÇA VE ELMA ŞEKERLERİ)

06 Ağustos 2022 Cumartesi 10:08

Güzin ile Baha ikilisinden Baha Boduroğlu, müzik yapımcılığına da soyunuyor ve o dönem reklam cıngılları, konserlerde vokal gibi etkinlikler için küçüklerden oluşan bir grup kuruyor.

‘Arda Kardeş’ gibi minik şarkıcıların daha önce yerli popta ne kadar ilgi gördüğü de kafasında.

Tek kanallı siyah beyaz TRT, ülke çapında bir şarkının patlaması için tek kaynak ve Eurovision Şarkı Yarışması da en büyük fırsat.

Çocuklar için bir bestesi var; bunu isabetli kullanmak istiyor. Miniklerden oluşan gruba Ayça ve Elma Şekerleri adını veriyor ve Küçük Kız isimli bestesini 1978 Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye elemelerine gönderiyor.

12 yaşındaki Ayça Oktay’a Aslı Gelenbe, Tülin Çağıroğlu, Şebnem Çayıroğlu, Taner Karataş'ın vokal yaptığı Ayça ve Elma Şekerleri, finale kalıyor. Eurovision’da Türkiye ve TRT’yi temsil etme hakkını Nilüfer’li Grup Nazar kazanıyor ama Ayça ve Elma Şekerleri de Küçük Kız’la bir gecede şöhrete ulaşıyor.

Parça sık sık TRT’de yayınlanıyor; küçükler önce gülüp eğlenirken çilli Ayça’nın bebeğinin bebeğin kırılmasıyla göz yaşlarına boğuluyor…

Yarışmanın ardından grubun, Küçük Kız/Kar Yağıyor ile Cin Cin Şarkısı/Cin Çocuklar Geliyor 45'likleri peş peşe yayınlanıyor. Bir süre sonra da, dillerden düşmeyen, klasikleşmiş çocuk şarkılarının yer aldığı 11 parçalık Okul Şarkıları albümü piyasaya sürülüyor.

Ayça reklamlarda oynayıp, TV’deki çocuk programlarında sık sık şarkılar söylese de grubun ömrü uzun olmuyor.Diğer Haberler

LADY D'ARBANVILLE (CAT STEVENS)
LADY D'ARBANVILLE (CAT STEVENS)
18 Ekim 2023 Çarşamba 23:32

DÜNYA DÖNÜYOR (NİLÜFER)
DÜNYA DÖNÜYOR (NİLÜFER)
18 Ekim 2023 Çarşamba 23:00

ALWAYS ON MY MIND (PET SHOP BOYS)
ALWAYS ON MY MIND (PET SHOP BOYS)
07 Ekim 2023 Cumartesi 16:59

İNCE İNCE BİR KAR YAĞAR (SELDA)
İNCE İNCE BİR KAR YAĞAR (SELDA)
17 Temmuz 2023 Pazartesi 16:48

KILLING ME SOFTLY (ROBERTA FLACK)
KILLING ME SOFTLY (ROBERTA FLACK)
10 Temmuz 2023 Pazartesi 09:53

NACİYE (SEYYAL TANER)
NACİYE (SEYYAL TANER)
05 Temmuz 2023 Çarşamba 22:05