Müzik Haberleri

HUYSUZ VİRGİN MİRAS DAVASINDA KARAR ÇIKTI

23 Mayıs 2023 Salı 19:14

Sahne adı 'Huysuz Virjin' olan Seyfi Dursunoğlu’nun miras davasında karar verildi. Dursunoğlu’nun vasiyetine itiraz eden ve iptal davası açan iki yeğeninin talebi mahkeme tarafından reddedildi.
17 Temmuz 2020'de 87 yaşında yaşamını yitiren Seyfi Dursunoğlu vasiyetini hazırlayarak 15 milyon TL değerindeki evini ve bankadaki parasını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bırakmış, yeğenleri Erhan Saydam ile Evren Saydam, mirasta hak sahibi olduklarını iddia ederek vasiyetin iptali için dava açmıştı. İstanbul Anadolu 14. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görüden davada, iki yeğenin talebin reddi yönünde çıktı. Dursunoğlu'nun mirasının hak sahibi Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği oldu. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:
“Vasiyetnamesi ile evini ve bankadaki nakit birikimini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bağışlayan, değerli bağışçılarımızdan Seyfi Dursunoğlu'nun iki yasal mirasçısı tarafından derneğimize karşı açılan vasiyetnamenin iptali davası, İstanbul Anadolu 14. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından reddedildi.
Eğitimin ve eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanmasının toplumsal gelişmemizde çok önemli bir payının olduğu bilinciyle yaptığı bağış ile gelecek kuşakların yolunu aydınlatan; Cumhuriyetin kazanımlarına ve çağdaş yaşam değerlerine duyduğu inançla örnek bir sanatçı olan Seyfi Dursunoğlu'nu bir kez daha saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz.
Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz."Diğer Haberler