Müzik Haberleri

HOZAT'TA HASAN SALTIK KÜLTÜR MERKEZİ AÇILIYOR

22 Kasım 2023 Çarşamba 20:59

İki yıl önce yaşamını yitirmiş Kalan Müzik’in kurucusu,  müzik yapımcısı Hasan Saltık’ın adı, doğum yeri olan Hozat’taki kültür merkezinde yaşatılacak.  Hozat'taki Hasan Saltık Kültür Merkezi 25 Kasım Cumartesi günü törenle açılacak.
Hozat Belediyesi’nin verdiği binada Kalan Müzik’in katkılarıyla yenilenen Hasan Saltık Kültür Merkezi, ilçenin kültür-sanat etkinliklerine ev sahipliği yapacak.
600 kişilik Hasan Saltık Kültür Merkezi’nde çok amaçlı bir sergi ve konser salonu da yer alacak. 
Hasan Saltık Kültür Merkezi açılış törenine Saltık’ın ailesiyle birlikte dostları Cihat Aşkın, Cengiz Özkan, Erkan Oğur, İsmail Hakkı Demircioğlu, Mazlum Çimen, Ender Balkır, Selçuk Balcı, Olgun Şimşek de katılacak.
Hasan Saltık’ın eşi, Kalan Müzik’in yöneticisi Nilüfer Saltık, ailesi adına yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Hozat’tan 12 yaşında ayrılıp İstanbul’a taşınmasına rağmen gönlü daima Dersim’deydi, o bağı hiç koparmadı. Bugüne kadar kültür dünyasına sunduğu katkıların yarattığı etkiler düşünülünce, kendi doğduğu topraklarda onun anısını yaşatacak bir kültür merkezi olmasını önemsiyoruz. Bu yüzden Hozat Belediyesi’nin aldığı kararla, Hasan adına bir kültür merkezi yaratılması fikrine çok sıcak baktık. Belediye tarafından tahsis edilen binayı renove ederek bir kültür merkezi haline dönüştürdük. Bu merkezin, Hasan’ın da hep istediği gibi, bu topraklarda kültür ve sanat etkinliklerinin yeşertmesi açısından işlevsel bir mekâna dönüşmesini umuyoruz.”

 


  Diğer Haberler

FRANÇOISE HARDY YAŞAMINI YİTİRDİ
FRANÇOISE HARDY YAŞAMINI YİTİRDİ
12 Haziran 2024 Çarşamba 10:03

KANAT GÜR YAŞAMINI YİTİRDİ
KANAT GÜR YAŞAMINI YİTİRDİ
08 Haziran 2024 Cumartesi 21:00

SEX PISTOLS'TAN SÜRPRİZ KARAR
SEX PISTOLS'TAN SÜRPRİZ KARAR
06 Haziran 2024 Perşembe 12:23

BEATLES'I HANGİ İSİMLER OYNAYACAK?
BEATLES'I HANGİ İSİMLER OYNAYACAK?
06 Haziran 2024 Perşembe 11:47