Müzik Haberleri

ERDAL ERZİNCAN: 'RAHAT OLUN, İBB'DE BİR DAHA KONSER VERMEYECEĞİM'

19 Kasım 2023 Pazar 16:55

T24.com. tr internet sitesinin haberine göre, İBB konserleri ile gündeme gelen sanatçılardan Erdal Erzincan, tepkilerin ardından İBB konserlerini bıraktığını yazdığı mesajla açıkladı. Erzincan birkaç saat sonra ise paylaşımlarını sildi.

CHP'nin 38. Olağan Kurultayı öncesi Arif Sağ, Kemal Kılıçdaroğlu'na “bırak” mektubu yazmıştı. Mektubun ardından Alevi sanatçıların İBB'den aldıkları konserler gündeme geldi. Gazeteci Enver Aysever konuyla ilgili, "İBB konserlerinin Arif Sağ, Tolga Sağ, Erdal Erzincan, Mercan Erzincan ve Muharrem Temiz'den oluşan beş kişilik ekibe verilmesi niye?" diye sormuştu..

Bahsi geçen beş isimden Erdal Erzincan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla İBB konserlerini bıraktığını açıkladı. Erzincan, "Korkmayın bu konseri İBB düzenlemedi. Rahat olun bir daha İBB de konser vermeyeceğim" dedi.

Erzincan İBB konserlerini bıraktığını duyurmasının ardından bir açıklama daha yaptı.

Erzincan sosyal medya hesabından, "İBB de verdiğim birkaç konser sebebiyle 5'li çete suçlamasıyla karşı karşıya kaldım. Tepkim uğradığım bu haksızlıktan ötürüdür. Zira İBB, sanatseverlere hizmet götürürken, bana ihtiyaç duyduğu için o konserlerde yer aldım. Lütfen mevzuyu oraya buraya çekmeyin" diye yazdı.

Erzincan’ın söz konusu paylaşımlarını sonradan sildiği saptandı.Diğer Haberler

FRANÇOISE HARDY YAŞAMINI YİTİRDİ
FRANÇOISE HARDY YAŞAMINI YİTİRDİ
12 Haziran 2024 Çarşamba 10:03

KANAT GÜR YAŞAMINI YİTİRDİ
KANAT GÜR YAŞAMINI YİTİRDİ
08 Haziran 2024 Cumartesi 21:00

SEX PISTOLS'TAN SÜRPRİZ KARAR
SEX PISTOLS'TAN SÜRPRİZ KARAR
06 Haziran 2024 Perşembe 12:23

BEATLES'I HANGİ İSİMLER OYNAYACAK?
BEATLES'I HANGİ İSİMLER OYNAYACAK?
06 Haziran 2024 Perşembe 11:47