Yeni Albümler

BULUTSUZLUK ÖZLEMİ’NDEN 10. ALBÜM: ‘BEDREDDİN’

02 Kasım 2021 Salı 20:53

Bulutsuzluk Özlemi yeni albümü Bedreddin’i dijital ortamda ve CD halinde yayınladı. Bedreddin, Nazım Hikmet’in ‘Simavne Kadısı Oğlu Şeyh Bedreddin Destanı’nın rock oratoryo formunda bestelenmiş ve kaydedilmiş hali. Bulutsuzluk Özlemi’nin 10. albümü olan yapıt, Nejat Yavaşoğulları’nın bestelerinden oluşuyor ve 14. Yüzyıl mutasavvıflarından Şeyh Bedreddin’in toplumcu fikirleri ve Ege ile Balkanlar’daki ayaklanmaları konu alıyor.

Düzenlemelerinin, koro ve orkestra partisyonlarının Murat Cem Orhan tarafından yazıldığı oratorlaya Fırat Tanış, anlatıcı olarak katkıda bulunuyor.

Geçmiş yıllarda Bulutsuzluk Özlemi’nin kadrosunda yer almış isimlerin de yer aldığı kayıt kadrosu şöyle şekillenmiş: Nejat Yavaşoğulları (vokal, akustik, elektrik gitarlar) ile birlikte, elektrik gitarlarda Akın Eldes, Deniz Demiröz, Serdar Öztop, basgitarda Sunay Özgür, Ahmet Pekmezci, piyanoda Sina Koloğlu, davulda Gencay Kıymaz ve Mert Alkaya, koro, yaylı ve nefesli gruplarıyla birlikte, Mehmet Özen (basgitar), Evrim Özkaynak (solo vokal) ve Cem Ergunoğlu.

Albüm plak hainde de satışa çıkacak.Diğer Haberler

MOR VE ÖTESİ'NDEN YENİ TEKLİ: 'FORSA'
MOR VE ÖTESİ'NDEN YENİ TEKLİ: 'FORSA'
10 Aralık 2021 Cuma 22:35

'BİR YAŞAM SENFONİSİ'
'BİR YAŞAM SENFONİSİ'
24 Kasım 2021 Çarşamba 14:30

AMERİKAN ROCKININ ZİRVE DÜETİ
AMERİKAN ROCKININ ZİRVE DÜETİ
29 Eylül 2021 Çarşamba 22:22

YÜKSEK SADAKAT'TAN 'RENGARENK'
YÜKSEK SADAKAT'TAN 'RENGARENK'
25 Eylül 2021 Cumartesi 20:04