Müzik Haberleri

BEATLES FİLMİ BELGESELE DÖNÜŞTÜ

16 Kasım 2021 Salı 21:45

Beatles grubunun Ocak 1969’da Let it Be albümü için stüdyoda çalışırken çekilen 60 saatlik görüntü ile 150 saatlik ses kayıtları, devamında Michael Lindsay-Hogg tarafından Let it Be adıyla filmleştirilmişti.

Dört yıl önce Peter Jackson (Yüzüklerin Efendisi serisi) bu malzemeyi gözden geçirip yeni bir film çıkarabilmek için çalışmaya başlamıştı. Film geçen yıl gösterime girecekti ama pandemi nedeniyle sarktı.

Proje değişti bu arada. Jackson işi büyüterek üç bölümlük belgesel haline getirdi. 157 dakika, 173 dakika ve 138 dakika halinde üç bölümlük Get Back belgeseli 25 Kasım 2021 tarihinde Disney +’da gösterime girecek.

Disney belgeselle ilgili medya ile Jackson’ı zoom aracılığıyla bir araya getirdi. Ünlü yönetmen fazla bilgi vermedi: ‘Ses kaydı temizlenmiş çok şarkı izlenebilecek. Görüntüler de yeni teknolojiyle gayet berrak hale geldi. Grup üyelerinin karakterleri derinine incelendi ve sempatik yanları öne çıkarıldı’.

Bu arada, az kişinin bildiği bir haber yeniden gündem oldu. Şöyle ki; 1960’ı yıllarda John Lennon’ın isteğiyle Beatles, Yüzüklerin Efendisi kitabını beyazperdeye taşımak istiyor. Kendileri başrolleri üstlenecekler. Stanley Kubrick’le görüşüyorlar. Çok ayrıntılı iş olduğu için Kubrick sıcak bakmıyor. J.R.R. Tolkien de kitabın sinema haklarını devretmek istemiyor ve proje kalıyor…Diğer Haberler

BOZCAADA'DA CAZLI GECELER BAŞLIYOR
BOZCAADA'DA CAZLI GECELER BAŞLIYOR
15 Ağustos 2022 Pazartesi 19:38

FAZIL SAY'DAN İMAMOĞLU'NA: 'ORADA DUR!'
FAZIL SAY'DAN İMAMOĞLU'NA: 'ORADA DUR!'
14 Ağustos 2022 Pazar 10:19

SON DÖRT AYIN YASAK LİSTESİ!
SON DÖRT AYIN YASAK LİSTESİ!
13 Ağustos 2022 Cumartesi 12:33