Müzik Haberleri

26. ALTIN GÜVERCİN BESTE YARIŞMASI'NI NAZAN PALU KAZANDI

18 Eylül 2023 Pazartesi 15:33

26’ncı kez düzenlenen Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması'nı sözü ve müziği Nazan Palu’ya ait “Duy Beni” isimli beste kazandı. 
26. Altın Güvercin Beste Yarışması, Başkan Ömer Günel’in konuşmasının ardından finalistlerin Hakan Süersan Orkestrası eşliğinde sergiledikleri canlı performanslarla sürdü. Başkanlığını, prodüktör ve Altın Güvercin Beste Yarışması Koordinatörü Ali Rıza Türker'in yaptığı; besteci, aranjör, basgitarist Ahmet Güvenç, MÜYORBİR Yönetim Kurulu Başkanı, besteci ve yorumcu Burhan Şeşen, MESAM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Aranjör Selim Çaldıran, Ardahan Belediye Başkanı, müzisyen ve yorumcu Faruk Demir, gazeteci, yorumcu Ömür Gedik, yorumcu Berkay, Aydın Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı İbrahim Gürdal, 2022 Altın Güvercin Beste Yarışması birincisi Merve Demirci, ana sponsor temsilcisi Gültaç Eviz, Dijital Halk Oylaması Temsilcisi Özgür Özmavi ve Kuşadası 5. Noter Başkatibi Dilara Kömürcü’nün yer aldığı büyük jüri değerlendirmesini yaptı. 

26. Altın Güvercin Beste Yarışması’nda sözü ve müziği Nazan Palu’ya ait olan ve Korat Eriş tarafından yorumlanan “Duy Beni” isimli beste birinci; sözü, müziği ve yorumu Gözde Yüksel Çetin’e ait “Gitme” isimli beste ikinci; sözü, müziği ve yorumu Gökçe Özgül ile Göktuğ Tavacı’ya ait  “Tören” isimli beste üçüncü oldu. Yarışmanın “En iyi yorumcu” ödülü ise sözü ve müziği kendisine ait olan “Gitme” adlı eseri yorumlayan Gözde Yüksel Çetin’e verildi. Diğer Haberler

DUMAN'DAN YENİ ALBÜM GELİYOR
DUMAN'DAN YENİ ALBÜM GELİYOR
18 Haziran 2024 Salı 16:47

FRANÇOISE HARDY YAŞAMINI YİTİRDİ
FRANÇOISE HARDY YAŞAMINI YİTİRDİ
12 Haziran 2024 Çarşamba 10:03

KANAT GÜR YAŞAMINI YİTİRDİ
KANAT GÜR YAŞAMINI YİTİRDİ
08 Haziran 2024 Cumartesi 21:00

SEX PISTOLS'TAN SÜRPRİZ KARAR
SEX PISTOLS'TAN SÜRPRİZ KARAR
06 Haziran 2024 Perşembe 12:23

BEATLES'I HANGİ İSİMLER OYNAYACAK?
BEATLES'I HANGİ İSİMLER OYNAYACAK?
06 Haziran 2024 Perşembe 11:47