Bu Kalp Seni Unutur Mu

YILIN EN İLGİNÇ YARIŞMASI

17 Ağustos 2022 Çarşamba 21:47

İnternetin, televizyonun olmadığı, ülke nüfusunun 35 milyonlarda dolaştığı günlerde, tanıtım için sayılı kaynaklardan radyo ve yazılı basındaki ilginç reklamlar, duvar afişleri, elden dağıtılan kağıt ilanların yanında irili ufaklı yarışmalar da çok revaçtaydı.

İstanbul’un en ünlü ilçesi Beyoğlu’nda faaliyetini sürdüren ‘Tuborg Şark Birahanesi’ tanınırlığını arttırmak için ‘Bira İçme yarışması’ düzenlemiş ve gazeteye ‘Yılın En İlginç Yarışması’ başlığıyla ilan vermiş.

Gerçekten de çok ilginç bir yarışma, özellikle de jüri üyeleri. Kimler yok ki? O günlerde 20 yaşında olan, şöhret merdivenlerini hızla tırmanacak, Kenan Evren döneminde paşanın özel izniyle Türk bayrağından elbise giyerek TV’ye çıkacak, muhafazakar assolist Müşerref Tezcan (Müşerref Akay), Türkiye’nin yetiştirdiği en klas sunuculardan Orhan Boran, Yeşilçam’ın unutulmaz oyuncularından Necdet Tosun, sanat müziğimizin en değerli seslerinden Sabite Tur (Gülerman), radyoda ve gazino sahnesinde renkli programlarıyla ve temiz yorumuyla dikkat çekmiş Sayra Orkan, güzellik yarışmasının ardından avantür filmlerle sinemaya adım atmış Ülkü Özen, popüler müziğimize çok sevilen şarkılar kazandırmış besteci ve yorumcu Yıldırım Gürses.

Bu isimler, Beyoğlu’nda bir birahanede ilk üç sırayı alacaklara gümüş kupanın sunulacağı yarışma için bir araya gelerek zor bir görevin üstesinden gelmiş…Diğer Haberler

KAZABLANKA SEKSEN YAŞINDA
KAZABLANKA SEKSEN YAŞINDA
26 Kasım 2022 Cumartesi 23:05

'CUMHURİYET OZANI'
'CUMHURİYET OZANI'
17 Kasım 2022 Perşembe 21:46

SEN BENİM ŞARKILARIMSIN...
SEN BENİM ŞARKILARIMSIN...
06 Kasım 2022 Pazar 11:40

İDDİALI KOMEDİLERİN OLMAZSA OLMAZ İSMİ
İDDİALI KOMEDİLERİN OLMAZSA OLMAZ İSMİ
22 Ekim 2022 Cumartesi 19:42

RAMBO 40 YAŞINDA
RAMBO 40 YAŞINDA
22 Ekim 2022 Cumartesi 15:00

EMINEM DE YARIM ASIRLIK ARTIK…
EMINEM DE YARIM ASIRLIK ARTIK…
17 Ekim 2022 Pazartesi 23:15