Özel Dosya

7. ULUSLARARASI KLARNET FESTİVALİ 8 EYLÜL´DE BAŞLADI

20 Ağustos 2018 Pazartesi 13:18

7. Uluslararası Klarnet Festivali 8-17 Eylül tarihlerinde gerçekleşiyor. Serkan Çağrı’nın sanat yönetmenliğinde; İstanbul Büyükşehir Belediyesi himayesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ve Halkbank ana sponsorluğunda düzenlenen festivalde ünlü sanatçılar sahne alacak.
Çağrı “Her yıl geliştirdiğimiz, yeni yeni etkinlikleri gerçekleştirmeye çalıştığımız festivalimizin 7. yılını kutluyoruz. Müzik aracılığıyla insanlar arasında iletişim kurmayı amaçlıyoruz ve müziğin diliyle buluşuyoruz. 10 gün süren festivali kusursuzca yapmak zor olsa da her sene tatlı bir anı olarak kalıyor. Yaşadığımız şehre, yaşadığımız ülkeye diğer ülkede yaşayan dostlarımızı davet etmek harika... Dünyanın kurtuluşu sanat ama sanat maalesef aradığımız noktaya varamadı. Sanatın dilini çok az kullanan ülkeler arasındayız, aslında sözlerden çok daha etkili” dedi.
Festivalin programı ise ana hatlarıyla şu şekilde: 12 Eylül’de Cemal Reşit Rey’de ‘Ustaya Saygı Konseri’ Anadolu Rock müziğinin kurucularından dev çınar Cem Karaca anısına gerçekleştirilecek. Cem Karaca’nın eserlerini Aydilge, Bahadır Tatlıöz, Can Bonomo, Hakan Aysev, İlkim Karaca, Işın Karaca, Kolpa, Mustafa Ceceli, Özgün, Retrobüs, Serkan Çağrı ve Yonca Lodi seslendirecek. 13 Eylül’de Balkanlar’ın dünyaca ünlü nefesleri İsmail Lumanovski ve Dzambo Agusev Orchestra Suzan Kardeş ile birlikte Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda sahne alacak. 15 Eylül’de “Benim müziğim her zaman Türkiye kokar” diyen dünyaca ünlü söz yazarı ve besteci Goran Bregovic “Three Letters from Sarajevo” isimli turnesi kapsamında müzikseverlerle buluşurken 16 Eylül’de Buika ve 17 Eylül’de Despina Vandi Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sahne alacaklar.Diğer Haberler