Sinema Haberleri

7. ULUSLARARASI İPEKYOLU FİLM ÖDÜLLERİ DAĞITILDI

10 Aralık 2019 Salı 07:55

Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) tarafından,  Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü katkılarıyla, Beyoğlu Belediyesi desteği ile düzenlenen 7. Uluslararası İpekyolu Film Ödülleri sahiplerini buldu. Beyoğlu Ses Sahnesi’nde düzenlenen törende Emek Ödülü, 2019 Mayıs ayında yaşamını yitiren yönetmen Yavuz Özkan’a uzun süre yapımcılık ve yol arkadaşlığı yapan Aycan Çetin’e verildi.

 

7. ULUSLARARASI İPEKYOLU FİLM ÖDÜLLERİ ULUSLARARASI KATEGORİ

 

 EN İYİ BELGESEL FİLM ÖDÜLÜ: QARLAVAJ / EHSAN KAMALI / İRAN

 

EN İYİ ANİMASYON FİLM ÖDÜLÜ: 

BENEATH CLOUDS / ZOU ZİHAO/ ÇİN

 

EN İYİ KISA FİLM ÖDÜLÜ:

ELEPHANTBIRD / MASOUD SOHEILI/ AFGANİSTAN

 

EN İYİ KISA FİLM YÖNETMEN ÖDÜLÜ:

KARA KUN /  EVGENII CHISTYAKOV / KIRGIZİSTAN

 

EN İYİ KISA FİLM SENARYO ÖDÜLÜ: 

A TALE OF ONION WITCH /   PIYUSH SRIVASTAVA  / HİNDİSTAN

 

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ: 

BETON AKVARYUM / MERT İNAN  / TÜRKİYE

 

 

7. ULUSLARARASI İPEKYOLU FİLM ÖDÜLLERİ ULUSAL BELGESEL KATEGORİ

 

EN İYİ BELGESEL FİLM ÖDÜLÜ: ZİNGAL / İZZET ARSLAN

 

EN İYİ BELGESEL YÖNETMEN ÖDÜLÜ:

UÇURTMANIN PEŞİNDE / ANIL TOKUR

 

EN İYİ BELGESEL GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ ÖDÜLÜ:

YAYLACI / FATİH ERTEKİN

 

EN İYİ BELGESEL FİLM SENARYO ÖDÜLÜ:

BAŞKA SINIRLAR / TURAP BAŞEL

 

EN İYİ BELGESEL KURGU ÖDÜLÜ:  

ABLA / VOLKAN SERDAR

 

BELGESEL FİLM JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ:

GÜNEŞ GÖZLÜ ÇOCUKLAR / ALPER AKDENİZ

 

BELGESEL FİLM JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ:

PEMBE  KİMLİK/ TOLUNAY TEKMEK

 

7. ULUSLARARASI İPEKYOLU FİLM ÖDÜLLERİ ULUSAL ANİMASYON KATEGORİ

 

EN İYİ ANİMASYON FİLM ÖDÜLÜ:

AVARYA/ GÖKALP GÖNEN

 

EN İYİ ANİMASYON YÖNETMEN ÖDÜLÜ:

AVARYA / GÖKALP GÖNEN

 

EN İYİ ANİMASYON SENARYO ÖDÜLÜ:

COFFEE GROUND / ELİF DOKUR

 

EN İYİ ANİMATÖR ÖDÜLÜ:

ETERNAL LOOP / BURAK VARDAL

 

ANİMASYON JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ:  

ENDLESS HARMONY / CENGİZ DALLIKAVAK

 

 

7. ULUSLARARASI İPEKYOLU FİLM ÖDÜLLERİ ULUSAL  KISAFİLM KATEGORİ

 

EN İYİ KISA FİLM ÖDÜLÜ:

HAFTA SONU / ARMAĞAN AKIN

 

EN İYİ YÖNETMEN ÖDÜLÜ:

SONSUZ/ MURAT ÇETİNKAYA

 

EN İYİ KADIN OYUNCU ÖDÜLÜ

TAHTA KURUSU / GÜLŞAH YAVUZ 

AKVARYUM / BAŞAK DAŞMAN

 

EN İYİ ERKEK OYUNCU ÖDÜLÜ: 

 SON EYLÜL / MUSTAFA ALABORA

TAHTA KURUSU / ERKAN CAN

 

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ ÖDÜLÜ:

AKVARYUM/ MURAT AKAY

 

EN İYİ SENARYO ÖDÜLÜ: 

LEKESİZ / MEHMET OĞUZ YILDIRIM

HAFTA SONU/ ARMAĞAN AKIN

 

EN İYİ KURGU ÖDÜLÜ:

YAĞMUR OLUP ŞEHRE DÜŞÜYORUM/ERHAN ÖRS

 

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ: 

SESSİZ İNSANLAR /MAKBULE TUBA DEMİRKALE

YAĞMUR OLUP ŞEHRE DÜŞÜYORUM / KASIM ÖRDEK

 

Uluslararası İpekyolu Film Ödüllerini belirleyen Jüri: NTV Dış İlişkiler ve Dış Haberler Koordinatörü Ahmet Yeşiltepe, yönetmen ve senarist Feza Sınar, yönetmen Leila Norouzi, Oğuz Dönmez, senarist Özge Uyar, eleştirmen Rıza Oylum, yönetmen Sevinç Yeşiltaş, Belgesel Sinemacılar Birliği Başkanı yönetmen Yasin Ali Türkeri

Belgesel Kategorisi Jüri:  Yönetmen Biket İlhan, yönetmen Mehmet Güleryüz ve Film-San Genel Müdürü Kıvanç Terzioğlu

 Animasyon Kategorisi Jüri: Yönetmen, animatör Cenk Köksal, Kültür Üniversitesi Animasyon Bölüm Başkanı Dide Akdağ, yönetmen Nermin Er

 Kısa Film Kategorisi Jüri: 

Yönetmen Engin Ayça, yönetmen Mustafa Kara ve Boğaziçi Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölüm Başkanı Mutlu Erbay.



Diğer Haberler

ALİ SÜRMELİ BEYİN KANAMASI GEÇİRDİ
ALİ SÜRMELİ BEYİN KANAMASI GEÇİRDİ
28 Eylül 2020 Pazartesi 08:09

BUKET UZUNER 'ATİYE' DİZİSİNE DAVA AÇTI
BUKET UZUNER 'ATİYE' DİZİSİNE DAVA AÇTI
21 Eylül 2020 Pazartesi 15:30

72. EMMY ÖDÜLLERİ DAĞITILDI
72. EMMY ÖDÜLLERİ DAĞITILDI
21 Eylül 2020 Pazartesi 08:17

ŞEVKET ÇORUH KAVUĞU DEVRALDI
ŞEVKET ÇORUH KAVUĞU DEVRALDI
20 Eylül 2020 Pazar 21:22