Film Müzikleri

MÜZİK KUTUSU GİBİ FİLM

21 Şubat 2019 Perşembe 13:30

Birinci Transformers’ı izleyenler Shia LaBouf’un The Strokes grubunun logosunun yazılı olduğu tişört giydiğini anımsayacaktır. Bumbleebe filmindeki yeni yıldız kızımız Hailee Stenfelt de hayranı olduğu The Smiths grubunun tişörtünü üzerinden çıkarmıyor. Müzik bu filmde de çok önemli.
1987’deyiz. Dünyaya ayak basan transformer Bumbleebee, kaplumbağa model Wolksvagen’e dönüştüğü anlarda Hailee Stenfelt’e derdini anlatabilmek için arabanın radyosunda çalan şarkıların sözlerini kullanmayı deniyor ve böylelikle ortaya 29 parçalık görkemli bir repertuvar çıkıyor. Gerçekten de filmde bir müzik kutusu esprisinde şarkılar birer birer düşüyor beyazperdeye.
Kamera Bumblebee’nin kavgalarını, sakarlıklarını, şirinliklerini yakından takip ederken, seyirci de o yılların listelerinden cımbızla seçilmiş hitleri sindire sindire dinliyor.
Simon LeBon ile grubu Duran Duran’ın klasiği, Seksenler’in simge parçalarından Save a Prayer ile başlıyor ‘ nostaljik konser’ ve Bon Jovi’nin Runaway’i ile devam ediyor.
Tears For Fears deyince ilk akla gelen Everybody Wants To Rule The World, Simple Minds’dan Don’t You (Forget About Me) ile Ricky Astley’den Never Gonna Give Up’la derdini anlatmaya devam ediyor Bumblebee.
The Smiths ise iki parçayla yer alıyor filmde: Morrissey ile The Smiths’in AİDS’e kurban gidenleri anlattığı Girlfriend in a Come ve bir de Bigmouth Strike Again.
Liste uzayıp gidiyor; The Touch (Stan Bush), Take On Me (A-ha), Higher Love (Steve Winwood), Things Can Only Get Better (Howard Jones), biraz eskilerden, 1973’ten James Brown’ın The Payback’i ile diğerleri…
Albüm için seçilen ilk tekli Back To Life’ı ise başroldeki Hailee Steinfeld söylüyor ve albüm/konser bununla sona eriyor.
CUMHUR CANBAZOĞLU (SİNEMA SEVEN MECMUA/ŞUBAT 2019)Diğer Haberler

ASLAN KRAL'IN MÜZİK ALBÜMÜ SATIŞA ÇIKTI!
ASLAN KRAL'IN MÜZİK ALBÜMÜ SATIŞA ÇIKTI!
20 Temmuz 2019 Cumartesi 17:22

YARIM ASIRLIK SİHİRLİ MÜZİK YOLCULUĞU
YARIM ASIRLIK SİHİRLİ MÜZİK YOLCULUĞU
20 Haziran 2019 Perşembe 08:25

HELLBOY'A MÜZİK PANSUMANI
HELLBOY'A MÜZİK PANSUMANI
20 Haziran 2019 Perşembe 08:18

BİR İNSANI SEVMEKLE BAŞLAYACAK HER ŞEY
BİR İNSANI SEVMEKLE BAŞLAYACAK HER ŞEY
28 Mayıs 2019 Salı 15:07

DOKSANLAR'A NOSTALJİK GEZİNTİ
DOKSANLAR'A NOSTALJİK GEZİNTİ
28 Mayıs 2019 Salı 15:03

UÇAN FİL DUMBO VE DİĞERLERİ...
UÇAN FİL DUMBO VE DİĞERLERİ...
24 Nisan 2019 Çarşamba 21:35

PREVIN USTA DA VEDA ETTİ
PREVIN USTA DA VEDA ETTİ
24 Nisan 2019 Çarşamba 21:31