Paylaş   
30.12.2011

ALMODOVARLAR ARASINDA EN ALMODOVAR OLANI !

/

Pedro Almodovar'la Antonio Banderas plastik cerrahi dünyasına postmodern bir giriş yaparsa.Her filmi merakla beklenen İspanyol yönetmen Almodovar, İçinde Yaşadığım Deri adlı yeni çalışmasının puzzle halindeki öyküsüyle, daha baştan gizemi deşifre eden senaryosuyla alışkanlıklara meydan okuyor ve başroldeki Antonio Banderas'ın sıradışı performansıyla yapıt bütün büyük ödüllere yakın duruyor.
Altın Küre adayı İçinde yaşadığım Deri'yle ilgili Banderas şunları söylüyor:

-Bağla Beni'den bu yana 20 yıl geçti. Almodovar'la bunca yıl sonra nasıl bir araya geldiniz ?
Yirmi yıl geçti ama, zaten çok uzun süredir birlikte film yapmayı planlıyorduk. Zamanı glmişti sanırım. Bir gün Broadway'de yürürken telefon etti Pedro. 'Haydi çalışma vakti' diyordu. Pedro arıyorsa, bu size uygun bir rolü vardır demektir ve faza lafa gerek yoktur.

-Neler değişmiş Almodovar'da bunca yıldır?
Fazla bir değişiklik göremedim; Seksenli yıllarda olduğu gibi yine oyuncusuyla sıkı diyalog halinde. Yine her filminde olduğu gibi yeni bir dil peşinde. Ne aradığını, ne yaptığını en iyi bilen yönetmen olduğunu da rahatlıkla söyleyebilirim. Seyircinin onun adımlarını özümsemesi biraz zaman alsa da, mesajı hep yerini buluyor sonucunda. Bu film bence Almodovarlar arasındaki en Almodovar olanı.

-Böyle iddialı bir filmin kariyerinize nasıl bir katkı yapacağını düşünüyorsunuz ?
Kariyerimi planlayamadım şimdiye dek; bir çeşit kader olarak algıladım yaptıklarımı. Ancak bu film anadilime dönmek için bir fırsat oldu ve bundan dolayı çok mutluyum.

-Estetik cerrahi ile ilgili düşünceniz.
Günümüzde birçok kadını baskı altına alan bir statü sembolü adeta. Bir çeşit de ayrıcalık; paran varsa yıllara karşı durup genç kalabiliyorsun cerrahi müdahaleyle.

Diğer Haber Başlıkları
Yorumlar

115
0
139
0
120
0
162
0
151
0
121
0
122
0
128
0
164
0
125
0