Paylaş   
07.02.2019

MÜSLÜM BABA FİLMİ YİNE DAVALIK !

/

Müslüm Gürses´in eşi Muhterem Nur´un Müslüm Baba filminin yapımcısı Nuri Yıldırım ve Engelsiz Yaşam Vakfı yöneticileriyle mahkemelik olmasının ardından filmle ilgili yeni bir dava daha açıldı. Filmin esas organizasyonunu kendisinin yaptığını belirten yönetmen Tülün Yıldırım, iki yapımcının kendisini devre dışı bıraktığı iddiasıyla mahkemeye başvurdu.
Müslüm Baba filminin senaryosundan, film müziklerine, oyuncu seçiminden kurgusuna kadar her şeyi kendisinin seçtiğini belirten yönetmen Tülün Kızılırmak, eser sahipliği ve ortak yapımcılık iddiasında bulunarak filmin yapımcı şirketi ICNN Yapım ve Dijital Sanatlar şirketlerine dava açtı.

Filmin yapımcıları Mustafa Uslu ile Nuri Yıldırım´ın kendisini devre dışı bırakarak aralarında ortak yapımcı sözleşmesi imzaladıklarını iddia eden Tülün Kızılırmak mahkemeden, adının yapımcı sıfatıyla filmin künyesine, jenerik dökümün tüm görsel materyallerine, her bir fiziki dijital nüshalarına, eser işletme belgesine kaydedilmesine karar verilmesini istedi. Kızılırmak, Müslüm filminden elde edilecek gelirin yapımcı payının her iki şirkete ödenmesinin durdurulması yönünde tedbir kararı talebinde bulundu.
Mahkeme tedbir kararını reddederken, ICNN Yapım şirketi sadece danışmanlık hizmeti aldıklarını Tülün Kızılırmak´ın ´Ya tutarsa´ diye dava açtığını belirtti. İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi´nde Müslüm filminin yapıcı şirketleri ICNN ve Dijital Sanatlar´a dava açan Tülün Kızılırmak dilekçesinde şu iddialarda bulundu.


Diğer Haber Başlıkları
Yorumlar

115
0
139
0
120
0
162
0
151
0
121
0
122
0
177
0
128
0
164
0
125
0