Paylaş   
23.08.2018

22/24 AĞUSTOS 2018

/


İkisi 22 Ağustos Çarşamba günü olmak üzere, toplam sekiz yeni film merhaba diyor vizyona! İçinizde yaşayan sinemadan çıkmış insanın elini sakın ha bırakmayın. İyi seyirler herkese.


İNANILMAZ AİLE 2
(22 Ağustos)

-Günlük rutine devam!-

Brad Bird'in 2004'de yazıp yönettiği iki Oscar'lı animasyon 'The Incredibles / İnanılmaz Aile 2', on dört yıl sonra yeni maceralarıyla yeniden beyazperdede! Parr ailesinin süper güçleri olan fertleri Bob, Helen, Violet, Dash ve Jack-Jack, günlük rutinlerindeyken, yeni bir kötücül ve hain plan karşısında yeniden süper güçlerini devreye sokarlar.

İlk filmin kaldığı yerden devam eden öykü, yine Brad Bird imzalı. Zamanın ve karakterlerin içerden incelikli nüanslarıyla dolu öykü, çok iyi kotarılmış yine. Gelişen süper güçleriyle Jack-Jack çok sevimli! Frozone ile işbirliği, Helen'in medarı maişet sorumlulukları, Bob'un anlayışlı 'baba' figürünü, süper kahramanlık alanına taşıması, öykünün güçlü temelini işaret ediyor yine. 'İnanılmaz Aile 2', 118 dakikalık süresiyle Pixar'ın en uzun animasyonu. Aynı zamanda stüdyonun yirminci yapımı. Seslendirme kadrosundaki isimlere baktıkça, aksiyonlu serüvenin dublajlı olarak izlenmesi handikap yaratıyor tabii. Craig T. Nelson, Holly Hunter, Catherine Keener, Samuel L. Jackson, Isabella Rossellini, Jonathan Banks, Barry Bostwick, Bob Odenkirk ve bizzat Brad Bird, karakterlere ses veren isimlerden bazıları sadece! İlk filmi beğenen animasyon tutkunları ve 'süper aileyi' yeni keşfedecek nesil için enfes bir seçim olacak devam filmi. (3,5 / 5)


ACAYİP GÜZELİM

-Değişme ve değişmeme üzerine-

New York'ta iyi bir hayatı, sıkı dostları olan Renee, dış görünüşünden memnun değildir. Kendine olan güveni yerlerde sürünen genç kadın, iş, ilişki ve ilgi görmekten oluşan hayallerine, hep dışardan bakmanın yorgunluğuyla boğuşurken, bir mucize sonucu, karşısındaki aynada her şeyin değiştiğine şahit olur. Tavan yapan özgüveni, hayatının gidişatını başka bir yere götürürken, değişmeyen gerçek, Renee'nin dış görünüşüdür aslında!

Abby Kohn ve Marc Silverstein'in birlikte yazıp yönettikleri komedinin başrolünü, Amy Schumer üstlenmiş. Michelle Williams, Emily Ratajkowski, Tom Hopper, Rory Scovel ve efsane model-aktris Laurel Hutton, yetenekli komedyenin rol arkadaşları. Dış görünüşün aldatıcılığı üzerine, sıcak bir kendini kabullenme öyküsü, ABD-Çin ortak yapımı. Özgüven sorunları, yaftalı gündelik hayat, popüler değer yargıları, ideal ölçülere ulaşmak için çırpınan birey, aynılık, farklılık ve kabulleniş üzerine yeni sözler söylemeyen fakat kendini bir şekilde keyifle izletmeyi başaran yapım, 1988 tarihli Tom Hanks'li komedi 'Big / Büyük' filmine direkt saygılarını sunuyor. Penny Marshall imzalı filmi direkt referansla kopyalayan öykü, hoş soundtrack'ıyla da dikkat çekiyor. Tek sorun - sorunsa eğer- Amy Schumer'in canlandırdığı ana karakterin, öyküde yer aldığı gibi ümitsiz bir fiziğe sahip olmaması! Filmin hemen her karesinde gayet hoş Amy Schumer. İdeal ölçüleri kimin ve neyin belirlediği sorunsalı, komedinin ardından koltukta kalan ciddi düşünce balonu! (2,5 / 5)


22 Ağustos Çarşamba günü perdeye yansıyan, yine Antoine Fuqua'nın yönettiği ve başrolünü Denzel Washington'un üstlendiği 2014 tarihli 'The Equalizer / Adalet'in devam filmi olan 'The Equalizer 2 / Adalet 2'nin yanı sıra, Brian Henson imzalı suç komedisi 'The Happytime Murders / Edepsiz Kuklalar', yönetmen koltuğunda J. Van Auken'in oturduğu korku türündeki 'Revelator / Tanrıdan Gelen', Berlin Film Festivali'nden 'Jüri Büyük Ödülü' ile dönen Malgorzata Szumowska imzalı Polonya yapımı 'Mug / Yüz' ile birlikte iki yerli yapım; başrolünde Sarp Levendoğlu'nun yer aldığı 'İki İyi Çocuk' ile Youtube kanalından perdeye taşınan komedi 'Facia Üçlü', haftanın notlarımız arasında yer alamayan diğer yenileri. Tekrar herkese iyi seyirler. MURAT ERŞAHİN

Diğer Haber Başlıkları
Yorumlar

115
0
139
0
120
0
162
0
151
0
121
0
122
0
177
0
128
0
164
0
125
0