Paylaş   
30.04.2018

PARAMPARÇA´YA İKİ ÖDÜL DE BERLİN´DEN GELDİ

/

Alman Film Ödülleri, Berlin'de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Fatih Akın´ın yönettiği Paramparça, En İyi Film dalında Gümüş Lola, En İyi Senaryo dalında da Altın Lola kazandı. Yönetmenliğini Emily Atef'in yaptığı 3 Tage in Quiberon (Quiberon'da 3 Gün) yedi dalda Altın Lola heykelciğine uzanarak, bu yıl en çok ödül alan film oldu.
Romy Schneider'in hayatından bir kesit anlatan 3 Tage in Quiberon, En İyi Film ve En İyi Yönetmen dalında Altın Lola'ya layık görüldü.
Romy Schneider'i oynayan Maria Bäumer En İyi Kadın oyuncu, Romy Schneider'in arkadaşı Hilde'yi canlandıran Avusturyalı Birgit Minichmayr En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ve Romy Schneider ile röportaj yapan gazeteci rolündeki Robert Gwisdek En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Altın Lola'nın sahibi oldu.
10 dalda Altın Lola'ya aday gösterilen 3 Tage in Quiberon, En İyi Kamera ve En İyi Müzik dallarında da Altın Lola aldı.
In den Gängen (Raflar arasında) adlı aşk filminde başrolü oynayan Franz Rogowski ise En İyi Erkek Oyuncu dalında Altın Lola'ya layık görüldü.
Yönetmenliğini Fatih Akın'ın yaptığı Aus dem Nichts (Paramparça) ise En İyi Film dalında Gümüş Lola'ya layık görüldü. Başrollerini Diane Kruger ve Numan Acar'ın paylaştığı film, aşırı sağcı Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör hücresinin işlediği cinayetlerden yola çıkarak, Hamburg'da Neonazi bir çiftin düzenlediği bombalı saldırı sonucu Kürt olan eşini ve oğlunu kaybeden bir Alman kadının hikâyesini anlatıyor.
Senaryosunu Fatih Akın ile Hark Bohm'un yazdığı Aus dem Nichts, En İyi Senaryo dalında ise Altın Lola'ya layık görüldü. Aus dem Nichts, Ocak ayında En İyi Yabancı Film kategorisinde Altın Küre kazanmıştı. En İyi Film dalında Bronz Lola'nın sahibi ise yönetmenliğini Valeska Grisebach'ın yaptığı Western oldu.

Diğer Haber Başlıkları
Yorumlar

115
0
139
0
120
0
162
0
151
0
121
0
122
0
177
0
128
0
164
0
125
0