Paylaş   
09.01.2018

BAFTA ADAYLARI AÇIKLANDI

/

İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) ödüllerinin 2017 adayları belli oldu. İngilizler´in en prestijli sinema ödülü olarak kabul edilen BAFTA adayları:


EN İYİ FİLM:
Call Me By Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water
Three Billboards Outside of Ebbing, Missouri


EN İYİ İNGİLİZ FİLMİ:
Darkest Hour
The Death of Stalin
God´s Own Country
Lady Macbeth
Paddington 2
Three Billboards Outside of Ebbing, Missouri


EN İYİ ERKEK OYUNCU:
Daniel Day-Lewis, Phantom Thread
Daniel Kaluuya, Get Out
Gary Oldman, Darkest Hour
Jamie Bell, Film Stars Don´t Die in Liverpool
Timothée Chalamet, Call Me By Your Name


EN İYİ KADIN OYUNCU:
Annette Bening, Film Stars Don´t Die in Liverpool
Frances McDormand, Three Billboards Outside of Ebbing, Missouri
Margot Robbie, I, Tonya
Sally Hawkins, The Shape of Water
Saoirse Ronan, Lady Bird


EN İYİ YÖNETMEN:
Denis Villeneuve, Blade Runner 2049
Luca Guadagnino, Call Me By Your Name
Christopher Nolan, Dunkirk
Guillermo del Toro, The Shape of Water
Martin McDonagh, Three Billboards Outside of Ebbing, Missouri



EN İYİ ÖZGÜN SENARYO:
Get Out, Jordan Peele
I, Tonya, Steven Rogers
Lady Bird, Greta Gerwig
The Shape of Water, Guillermo del Toro, Vanessa Taylor
Three Billboards Outside of Ebbing, Missouri, Martin McDonagh


EN İYİ UYARLAMA SENARYO:
Call Me By Your Name, James Ivory
The Death of Stalin, Armando Iannucci, Ian Martin, David Schneider
Film Stars Don´t Die in Liverpool, Matt Greenhaigh
Molly´s Game, Aaron Sorkin
Paddington 2, Simon Farnaby, Paul King


EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU:
Christopher Plummer, All the Money in the World
Hugh Grant, Paddington 2
Sam Rockwell, Three Billboards Outside of Ebbing, Missouri
Willem Dafoe, The Florida Project
Woody Harrelson, Three Billboards Outside of Ebbing, Missouri


EN İYİ KADIN OYUNCU:
Allison Janney, I, Tonya
Kristin Scott Thomas, Darkest Hour
Laurie Metcalf, Lady Bird
Lesley Manville, Phantom Thread
Octavia Spencer, The Shape of Water



EN İYİ ÖZGÜN MÜZİK
Blade Runner 2049 - Benjamin Wallfisch, Hans Zimmer
Darkest Hour - Dario Marianelli
Dunkirk - Hans Zimmer
Phantom Thread - Jonny Greenwood
The Shape Of Water - Alexandre Desplat



EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ
Blade Runner 2049 - Roger Deakins
Darkest Hour - Bruno Delbonnel
Dunkirk - Hoyte van Hoytema
The Shape of Water - Dan Laustsen
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri - Ben Davis


EN İYİ KURGU
Baby Driver - Jonathan Amos, Paul Machliss
Blade Runner 2049 - Joe Walker
Dunkirk - Lee Smith
The Shape of Water - Sidney Wolinsky
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri - Jon Gregory



EN İYİ SANAT YÖNETİMİ
Beauty and the Beast - Sarah Greenwood, Katie Spencer
Blade Runner 2049 - Dennis Gassner, Alessandra Querzola
Darkest Hour - Sarah Greenwood, Katie Spencer
Dunkirk - Nathan Crowley, Gary Fettis
The Shape of Water - Paul Austerberry, Jeff Melvin, Shane Vieau



EN İYİ KOSTÜM TASARIMI
Beauty and the Beast - Jacqueline Durran
Darkest Hour - Jacqueline Durran
I, Tonya - Jennifer Johnson
Phantom Thread - Mark Bridges
The Shape of Water - Luis Sequeira


EN İYİ MAKYAJ VE SAÇ
Blade Runner 2049 - Donald Mowat, Kerry Warn
Darkest Hour - David Malinowski, I. Primorac, Lucy Sibbick, Kazuhiro Tsuji
I, Tonya - Deborah La Mia Denaver, Adruitha Lee
Victoria & Abdul - Daniel Phillips
Wonder - Naomi Bakstad, Robert A. Pandini, Arjen Tuiten


EN İYİ GÖRSEL EFEKT
Blade Runner 2049 - Gerd Nefzer, John Nelson
Dunkirk - Scott Fisher, Andrew Jackson
The Shape of Water - Dennis Berardi, Trey Harrell, Kevin Scott
Star Wars: The Last Jedi
War for the Planet of the Apes


EN İYİ SES
Baby Driver - Tim Cavagin, Mary H. Ellis, Julian Slater
Blade Runner 2049 - Ron Bartlett, Doug Hemphill, Mark Mangini, Mac Ruth
Dunkirk - Richard King, Gregg Landaker, Gary A. Rizzo, Mark Weingarten
The Shape of Water - Christian Cooke, Glen Gauthier, Nathan Robitaille, Brad Zoern
Star Wars: The Last Jedi - Ren Klyce, David Parker, Michael Semanick, Stuart Wilson, Matthew Wood


EN İYİ İNGİLİZ KISA FİLM
Have Heart - Will Anderson
Mamoon - Ben Steer
Poles Apart - Paloma Baeza, Ser En Low


EN İYİ İNGİLİZ KISA FİLM
Aamir - Vika Evdokimenko, Emma Stone, Oliver Shuster
Cowboy Dave - Colin O'Toole, Jonas Mortensen
A Drowning Man - Mahdi Fleifel, Signe Byrge Sørensen, Patrick Campbell
Work - Aneil Karia, Scott O'Donnell
Wren Boys - Harry Lighton, Sorcha Bacon, John Fitzpatrick


YÜKSELEN YILDIZ
Daniel Kaluuya
Florence Pugh
Josh O´Connor
Tessa Thompson
Timothée Chalamet

Diğer Haber Başlıkları
Yorumlar

115
0
139
0
120
0
162
0
151
0
121
0
122
0
128
0
164
0
125
0