Paylaş   
2.12.2017

İKİNCİ YARIDAN GOL SESİ BEKLEYENLERE...

/

21 yıllık ilişkilerine nokta koymak zorunda kalmış iki insan; Solmaz ve Fikret´in yolları bir tesadüf sonucu kesişir. Solmaz´ın kızı Zeynep´in Adanalı sevgilisiyle evlenme kararı alması, ikilinin yeni rollere soyunmasına kapı aralar. Gençlerin mürüvvetinin gerçekleşmesi için Solmaz ve Fikret, eş kimliğinde hareket edecektir. Adana´da yapılacak üç gün üç gecelik düğünse formalite ilişkinin yatağını derinden değiştirecektir...
´Aile Arasında´, senaryosunu Gülse Birsel´in kaleme aldığı bir komedi. Yönetmenliğini Ozan Açıktan´ın üstlendiği yapımda hayatlarının ilk yarısını yenik kapamış iki insanın, ikinci devrede yeni bir takım ruhuyla sahaya çıkıp sonucu kendi lehlerine çevirme çabasını anlatıyor. Başta Engin Günaydın ve Demet Evgar olmak üzere yeteneklerine daha önceden de vâkıf olduğumuz oyuncuların performanslarıyla sürükledikleri film bol kahkaha vaat ediyor.


Gülmek için yaratılmış gözlerde...
İster istemez ´Avrupa Yakası´ ve ´Yalan Dünya´dan esintiler de sunan, uzaktan uzağa ´The Birdcage´e de selam gönderen senaryo bazı yerlerde elini belli etse de genel çerçevede film güldürme işlevini yerine getiriyor. Zamanımız yerli komedilerinin en büyük problemi, filmlerin skeçler toplamı biçiminde çekilmesi ve sunulmasıdır. ´Aile Arasında´da da aynı mantığa rastlıyoruz ama parçaların genel bir iskelete oturmasının üstesinden gelinmiş.
Sonuç? Gülmek isteyenler, buyrun sizleri salona alalım... UĞUR VARDAN (HÜRRİYET/02.12.2017)

Diğer Haber Başlıkları
Yorumlar

115
0
139
0
120
0
162
0
151
0
121
0
122
0
177
0
128
0
164
0
125
0