Paylaş   
07.09.2017

08 EYLÜL 2017

/

İkisi yerli toplam altı yeni filme ev sahipliği yapıyor yeni hafta. Şehir dışında olduğumdan bu hafta hiçbir filmin basın gösterimine iştirak edemedim. Yapım notları öngörü ve eleştirmen hissiyatıyla tanıtmaya gayret edelim yeni vizyonu.

Fransız 'auteur' François Ozon'a, Cannes'de Altın Palmiye adaylığı getiren, usta sinemacının on yedinci uzun metraj kurmacası 'L'amant Double / Tutku Oyunu', gerilim de içeren romantik bir dram. İki karakteri canlandıran usta aktör Jérémie Renier ile yine Ozon'un 2013 tarihli filmi 'Jeune & Jolie / Genç ve Güzel'de başrolü üstlenen 1991 doğumlu aktris Marine Vacth'a perdenin usta isimlerinden Jacqueline Bisset eşlik ediyor. Yaşadığı depresyon sonucu gittiği psikiyatriste aşık olan Chloé'nin gizemli hikâyesi, perdeye yansıyan.

Bourne serisini mimarlarından Doug Liman imzalı biyografik aksiyon 'American Made / Barry Seal: Kaçakçı', 80'li yıllarda bir kartel için ABD'ye uyuşturucu kaçıran, sonrasında CIA için silah kaçakçılığı da yapan pilot Barry Seal'ın hikâyesini anlatıyor. Mizahi tonlar içeren filmde, başrolü üstlenen Tom Cruise'a, Domhnall Gleeson ile Sarah Wright eşlik etmiş.

Çin-ABD-Kanada ortak yapımı, yine biyografik bir aksiyon. Dövüş sanatları efsanesi Bruce Lee ile Kung Fu ustası Wong Jack Man arasında 60'larda gerçekleşen karşılaşma duruyor öykünün odağında. Yu Xia ile Philip Ng, başrollerde. 2011 tarihli 'The Adjustment Bureau / Kader Ajanları' ile tanıdığımız senarist kökenli George Nolfi, yönetmen koltuğunda.

Günümüzde, gündelik yaşantımızın odağında yer alan mobil mesajlaşmaların vazgeçilmezleri konumundaki emojileri anlatan animasyon 'The Emoji Movie / Emoji Filmi'ni, Tony Leondis yönetmiş. Akıllı telefonlar, sanal ifadeler, hızla yok olan gerçeklik.

İki yerli yapım; Emre Yılmaz imzalı dram ağırlıklı aşk öyküsü 'Yarım Kalan' ile Korhan Uğur'un yönettiği Cenaze İşleri' adlı komedi, haftanın diğer yenileri. İçinizde yaşayan sinemadan çıkmış insanın elini sakın ha bırakmayın. Herkese iyi seyirler. MURAT ERŞAHİN


Diğer Haber Başlıkları
Yorumlar

115
0
139
0
120
0
162
0
151
0
121
0
122
0
128
0
164
0
125
0