Paylaş   
08.08.2017

GRUP YORUM AÇLIK GREVİNE BAŞLIYOR

/

Sendika.org´un haberine göre Grup Yorum, tutuklu üyelerinin özgürlüğü ve açlık grevindeki Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın taleplerinin kabul edilmesi için bugün (8 Ağustos) açlık grevine başlıyor.
Grup Yorum açıklamada "Tutsak arkadaşlarımız Grup Yorum üyesi Sultan Gökçek, Fırat Kıl, Dilan Poyraz, Bergün Varan, koro üyemiz İlyas Kazan ve İdil Halk Tiyatrosu oyuncusu Akif Uzun'un özgürlüğü için, Nuriye ve Semih'in taleplerinin kabul edilmesi için 1 aylık açlık grevine başlıyoruz" ifadelerine yer verdi.

AKP'nin yönetemedikçe halka saldırdığını belirten Grup Yorum, Küçük Armutlu Mahallesi'nde süresiz açlık grevini sürdüren Mehmet Güvel'in evinde, bugün saat 19.00'da açlık grevine başladıklarını duyurdu. Herkesi açlık grevine desteğe çağıran Grup Yorum, açıklamada şunları söyledi:

?
Adaletsizlik diz boyu, yeter artık. Gerçekten bıçak kemikte. AKP iktidarı yönetemiyor, yönetemedikçe tüm halk saldırıyor. Talimatlarla savcılara, hakimlere tutuklama kararları verdiriyor. Hırsız, sapık, tacizci serbest sokaklarda geziyor, uyuşturucu satıcıları serbest sokaklarda geziyor. Ama adaletsizliğe karşı çıkan sanatçılar, işini isteyen akademisyenler hapiste. Bu adaletsizliği kabul etmeyeceğiz. Bir avuç zengin, varyemez, zübük gününü gün edecek diye, haklarımızdan vazgeçmeyeceğiz, insanlığımızdan, onurumuzdan vazgeçmeyeceğiz. Korkmuyoruz, tam tersine AKP korkuyor bizden, büyüteceğiz korkularını. Bir ülkenin sanatçılarını, akademisyenlerini kendileri gibi düşünmüyor diye hapse atanlar siyasi olarak ölüdür demiyoruz, ölmüştür artık diyoruz. İyi ve doğru bir yoldayız biz, kanıtı AKP'nin saldırılarıdır. Direnişimizin, taleplerimizin ve öfkemizin sonuçlarıdır AKP'nin bu çaresizce saldırıları.

İşte bunun için başlıyoruz 1 aylık açlık grevine. Tüm dinleyenlerimizi yanımızda görmek istiyoruz, tüm halkımızı açlık grevimize destek vermeye, açlık grevlerini büyütmeye davet ediyoruz.

8 ağustos Salı günü saat 19.00'da tüm halkımızı Küçük Armutlu Mahallesi'nde süresiz açlık grevini sürdüren Mehmet Güvel'in direniş evinde başlatacağımız açlık grevine bekliyoruz.´

Diğer Haber Başlıkları
Yorumlar

127
0
114
0
129
0
144
0
146
0
157
0
158
0