Paylaş   
24.07.2017

SUSURLUK KAZASI FİLM OLUYOR

/

1996´da Balıkesir´de meydana gelen ve Türkiye´nin gündemini sarsan Susurluk kazası yıllar sonra film oluyor. Filmin çekimlerine Ağustos ayında Londra'da başlanacak.
Milliyet Gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu bugün köşesinde, filmin İngilizler tarafından çekileceğiniyazdı. Film, kazada Abdullah Çatlı ile aynı araçta bulunan eski güzellik kraliçesi Gonca Us´un ağzından anlatılacak.
Atmosfer Entertainment, filmde oynayacak "Çok iyi Türkçe bilen" oyuncuları internet ve sosyal medya üzerinden arayıp, buldu ve audition çekimlerine aldı.
Paul Hamlyn Vakfı Ödüllü Brad Butler ve Karen Mirza´nın yöneteceği "The Scar" nasıl bir film olacak? Bunun için filmi çekeceklerin "Susurluk olayı"na nasıl baktıklarını anlatmakta fayda var.
Polis müdürü Hüseyin Kocadağ, kırmızı bültenle aranan Abdullah Çatlı, Türkiye eski güzellerinden Gonca Us´un öldüğü, dönemin Şanlıurfa Milletvekili Sedat Bucak´ın ağır yaralı kurtulduğu kaza şöyle anlatılıyor "The Scar"ın sayfasında...
"Türkiye, Balıkesir, Susurluk´ta 3 Kasım 1996´da bir trafik kazası oldu. Otomobilin içinde İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı, 'Bozkurt´ lakaplı terörist, eski güzellik kraliçesi ve yüksek oy alan bir milletvekili vardı. Otomobilin içinde İçişleri Bakanlığı´nca verilmiş sahte pasaportlar, para, uyuşturucu ve silahlar çıktı. Filmde, Türk devlet görevlileri ve organize suç örgütleri arasındaki karanlık ilişkiyi ortaya çıkaran 'Susurluk Skandalı´na biraz hayal gücümüzü ekledik. Filmde olaylar, kazada ölen 'Yenge´nin anlatımıyla ele alınacak."
Filmin baş karakterlerinden "The Chief"i, "Fetih 1453" filminde "Fatih"i oynayan Devrim Evin canlandıracak. Danimarka, İsveç, Norveç ve Fransa gibi ülkelerdeki önemli festivallere katılacak ve Mart 2018´de vizyona girecek "The Scar"daki "The Chief", Susurluk´taki kazada ölen dönemin İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Hüseyin Kocadağ...

Diğer Haber Başlıkları
Yorumlar

115
0
139
0
120
0
162
0
151
0
121
0
122
0
128
0
164
0
125
0