Paylaş   
12.05.2017

İBRAHİM ERKAL YAŞAMINI YİTİRDİ

/

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi´nde tedavisi süren ve önceki gün beyin ölümünün gerçekleştiği ancak hayati fonksiyonun devam ettiği açıklanan İbrahim Erkal´ın saat 22.10´da kalbi durdu. Doktorların tüm çabalarına rağmen İbrahim Erkal, kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

DOKTOR AÇIKLAMA YAPTI
Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç. Dr. Necdet Sağlam da AA muhabirine yaptığı açıklamada, beyin ölümü gerçekleşen Erkal´ın saat 22.10´da kalbinin de durduğunu belirterek, vefat ettiğini söyledi.

Sağlam, "Değerli sanatçımız İbrahim Erkal bugün saat 22.10´da kalbinin de durması sonucu vefat etmiştir. Kendisine Allah´tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır dileriz." dedi.

Önceki gün beyin ölümü gerçekleşen İbrahim Erkal´ın, tıbbi destek ünitesine bağlı olarak kalp ve diğer organlarının hayati fonksiyonları sürdürülüyordu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erkal'ın eşi Filiz Akgün'e başsağlığı diledi. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, ünlü sanatçının vefat haberinin ardından eşi Filiz Akgün´ü telefonla arayarak taziye dileğinde bulundu. Sanatçının vefatından müteessir olduğunu ifade eden Erdoğan, merhuma Allah´tan rahmet, geride bıraktığı ailesine ve sanat camiasına ise başsağlığı diledi.


İBRAHİM ERKAL KİMDİR?
Erzurum´un Narman ilçesinde dünyaya gelen İbrahim Erkal, ilkokul, ortaokulu ve liseyi Narman´da tamamladıktan sonra askerliğini Sarıyer´de Kalender Orduevi´nde yaptı.İlkokuldan itibaren müziğe ilgi duyan Erkal, liseden sonra Ankara´da solfej ve nota dersleri aldı. Erzurum türkülerinden oluşan ilk albümünü İbrahim Güzelses ismiyle çıkaran Erkal, kendi adıyla ilk albümü olan "Tutku" ile 1994´te müzik dünyasında yerini aldı. İbrahim Erkal, son albümü olan "Nefes 1"i ise 2015´te çıkardı. Ayrıca Erkal, 1990´lı yılların sonlarında "Canısı" ve "Sırılsıklam" adlı televizyon dizilerinde oynadı. Eşi Filiz Akgün ile 2003 yılında evlenen İbrahim Erkal, üç çocuk babasıydı.Maltepe´deki evinin otoparkında 12 Nisan´da baygın bulunan Erkal, beyin kanaması teşhisiyle tedavi altına alınmıştı. Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisi süren Erkal´ın 9 Mayıs´ta beyin ölümünün gerçekleştiği açıklanmıştı.

Diğer Haber Başlıkları
Yorumlar

127
0
114
0
129
0
144
0
146
0
157
0
158
0