Paylaş   
07.11.2016

´JAZZ SEMAİ´ ALBÜMÜ YENİDEN PLAKÇILARDA!

/

Piyano ve saksofonda Tuna Ötenel, bas gitar ve vurmalılarda Kudret Öztoprak, davulda Erol Pekcan. Artık sadece sahaflarda az sayıda kopyası bulunabilen Jazz Semai albümü, Rainbow45 Records etiketi ve EMI-Universal Müzik Türkiye dağıtımıyla yeniden karşınızda.

Türkiye'de cazın tanınıp sevilmesine büyük katkıda bulunmuş olan üç önemli müzisyene saygı duruşu niteliği taşıyan bu çalışma, o dönemi yaşamış ama az sayıda basılan albümü koleksiyonlarına katamamış cazseverlerin yanı sıra, Türkiye'de cazın başladığı yıllara merak duyan genç kuşağı da mutlu edecek.
Kaydedildiği dönemde Türkiye standartlarının çok üzerinde bir albüm olarak nitelenen ve anonim ´Ali'yi Gördüm Ali'yi dışında Tuna Ötenel bestelerinden oluşan 'Jazz Semai', 38 yıl öncesinin teknik imkanları sayılmazsa hala günümüzde yayınlanan birçok albümle kolaylıkla boy ölçüşebilecek bir çalışma. Mart 1978'de kayıt ve mix'ini Ümit Eroğlu'nun Ankara'daki stüdyosunda yaptığı orijinal plak, prodüktör Nino Varon tarafından Nova Müzik etiketiyle yayınlanmıştı.
Yeni basım bu plak içinde; bu üçlüyle birlikte çalışmış ya da onlardan feyz almış günümüz caz müzisyenleri ile Türkiye'nin önde gelen caz yazarlarının, bu eser ve sahibi üç değerli müzisyenin önemiyle ilgili yazıları yer alıyor.

Format: LP, Remastered 180g.. Black Vinyl in Gatefold Cover,+ 4 pages .
Çıkış Tarihi: 08 Kasım, 2016

Diğer Haber Başlıkları
Yorumlar

127
0
114
0
129
0
144
0
176
0
146
0
157
0
158
0