Paylaş   
17.11.2015

´OYUNA DEVAM´ DA PLAK OLDU !

/

Bülent Ortaçgil diskografisindeki üçüncü albüm Oyuna Devam, 24 yıl sonra Rainbow45 Records etiketiyle ilk kez plak formatında müzikseverlerle buluşuyor. Bülent Ortaçgil hayranlarının en sevdiği albümlerinden birisi olan ve sanatçının olgunluk döneminin başlangıcı sayılan bu albüm, remastered olarak yüksek ses kalitesinde ve ayrıca kapak içinde yer alan özel ekiyle birlikte orijinaline sadık kalınarak yenilenmiş tasarımıyla plakseverlere sunuluyor.

1990 yılında solo kariyerine verdiği 16 yıllık aradan sonra "2. Perde" albümüyle müziğe geri dönen sanatçı, hemen 1 yıl aradan sonra yayınladığı ve "Benimle Oynar Mısın?" albümün devamı niteliğinde olan "Oyuna Devam" ile kariyerinde yeni bir dönemin kapılarını açmış oldu. Kamil Gök prodüktörlüğünde gerçekleşen ve daha sonraları uzun süre birlikte sahne alacağı arkadaşlarıyla ilk kez stüdyoya giren sanatçının bu albümünde söz ve müziği kendisine ait olan toplam 10 şarkı bulunuyor. 1991 yılında Istanbula'da kaydedilen ' Oyuna Devam ' albümünde kendisine çekirdek kadro olarak piyanoda Selim Atakan,elektrik, perdesiz gitar ve e-bow'da Erkan Oğur, bas gitarda Gürol Ağırbaş ,davul ve perküsyonda Cem Aksel 'in yanı sıra ,'Kaptan ( Yolculuk Ne Zaman ?)' şarkısında vokaliyle Leman Sam , piyano ve viyolonselde Tarık Sezer ve elektrik gitarda Tahsin Endersoy eşlik etti.
´Aşk Nereye Kadar' , 'Zaman Sıkışmış' , 'Kızıma Mektup' , 'Oyuna Devam', ' Yalnız' 'Bu Su Hiç Durmaz' ve 'Kaptan (Yolculuk Ne Zaman) gibi Ortaçgil'in bugün de hala dillerden düşmeyen hit şarkılarını barındıran plak, bu hafta itibarıyla EMI - Universal Müzik Türkiye dağıtımıyla büyük müzik marketlerde, İstanbul'un seçkin plak dükkanlarında ve http://www.rainbow45records.com/ web sitesinden satışa sunuldu.

http://www.emikent.com.tr/
https://www.facebook.com/emimusicturkey
https://twitter.com/emimusicturkey
https://instagram.com/emimusictr/

Ayrıntılı bilgi için:
pr@rainbow45records.com
http://www.rainbow45records.com/
https://www.facebook.com/Rainbow45RecordsOfficial

Diğer Haber Başlıkları
Yorumlar

127
0
114
0
129
0
144
0
176
0
146
0
157
0
158
0