Paylaş   
11.09.2015

´ŞEHRİN CAZ HALİ´ 25 YAŞINDA

/

Türkiye'nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan Akbank Caz Festivali, bu yıl 25. yaşını kutluyor. İlk yılından itibaren kreatif direktörlüğü Pozitif Live tarafından gerçekleştirilen ve caz dünyasının saygın isimlerini Türk izleyicisi ile buluşturan Festival'in bu yılki sürprizleri arasında elektronik müziğin en önemli temsilcilerinden Squarepusher ve günümüzün en popüler elektro-pop caz ve klasik müziği güncel müzikle birleştiren Norveçli sanatçı Susanne Sundfør da yer alıyor.

Ünlü bas gitarcı Tom Jenkinson'ın fusion jazz ve drum ´n´ bass'ı birleştirerek yarattığı bestelerle en katı cazseverlerin bile elektronik müziğe olan bakışını değiştiren sıradışı projesi Squarepusher, 29 Ekim Perşembe günü Babylon sahnesinde hayranlarıyla buluşacak. Squarepusher, son albümü Damogen Furies'in dünya turnesi kapsamında düzenleyeceği konser ile müziğin sadece bugününü değil, geleceğini de dinleyenlerin beğenisine sunacak.

İskandinav sanatının kendine has ruhunun müzikteki en belirgin temsilcilerinden Susanne Sundfør, altıncı albümü Ten Love Songs'ın dünya turnesi kapsamında, 31 Ekim Cumartesi günü Zorlu Performans Sanatları Merkezi Turkcell Sahnesi'nde sahne alacak. Günümüz en popülerlerinden elektro-pop sanatçılarından olan Susanne Sundfør, melonkolik besteleriyle Festival'e renk katacak.

21 Ekim - 1 Kasım 2015 tarihlerinde şehri cazın farklı renkleriyle kucaklayacak 25. Akbank Caz Festivali her yıl olduğu gibi bu yılda birbirinden özel performanslara ev sahipliği yapacak. Festival'in yıldız isimleri arasında yer alan; Manu Katché'nin 22 Ekim'de Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda, Bill Frisell Music for Strings'in 23 Ekim'de Zorlu Performans Sanatları Merkezi Drama Sahnesi'nde, The John Scofield & Joe Lovano Quartet'in 25 Ekim'de Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda , Squarepusher'in 29 Ekim'de Babylon sahnesinde ve Susanne Sundfør'un 31 Ekim'de Zorlu Performans Sanatları Merkezi Turkcell Sahnesi'nde gerçekleştireceği konserlerin biletlerini Biletix'den alabilirsiniz.

Diğer Haber Başlıkları
Yorumlar

127
0
114
0
129
0
144
0
176
0
146
0
157
0
158
0