Paylaş   
15.03.2015

BUNLAR GÜZEL GÜNLERİ, DAHA BETER OLACAK HER ŞEY!

/

Teoman'ın yeni albümünden 'Serseri'yi dinleyebildik erkence. "Bunlar güzel günlerimiz, daha beter olucak her şey..." diye başlıyor şarkıya Teoman, her zamankinden farklı bir tonla. "Müziği bıraktım" demişti ya, belki başka biri sanalım istiyordur. Ama mümkün mü, Teoman aynı Teoman; o çok sevdiği (şarkının resmi klibi de kondu YouTube'a) siyah beyazların içinde, dağıla dağıla, sesini titrete titrete söylüyor şarkısını: "Bunlar güzel günlerimiz, daha beter olucak her şey... Serseri doğdum, serseri ölücem." Evet, evet, aynen böyle; olacak değil olucak, öleceğim değil ölücem. Niye mi dersiniz? Genç kuşağa, hatta çocuklara daha şirin görünmek, "Yok canım, yaşlı filan değilmiş, bizdenmiş/bizim gibiymiş" dedirtmek.

Ayrıntıların toplamı bütünün tam kendisidir ama yine de bütüne bakarsak eğer; 'Serseri', Teoman'ın daha evvel defalarca söylediği şarkılardan herhangi biri gibi. Ne daha iyi, ne daha kötü.
Klip de öyle. Vasat. Siyah beyaz olmak, bir klibin eline, banko 'sinema gibi' payesini tutuşturmuyor artık. Teoman gitarını konuşturuyorken, bir tarafta da iki genç kız saç/baş savuruyor, dans ediyor. Neden? Ne demiş oluyorsunuz? Bu görüntülerin üzerine yerleştirilebilecek onlarca başka Teoman şarkısı bulunabilir ve sırıtmadan dönüp durabilirler birlikte. Bu mudur bir şarkının klibinden anladığınız? Her şarkıya uyabilecek görüntüler mi?
Bu hali/bu tarzıyla seveni çoktu ama köprülerin altından akanlar artık ırmaklar nehirler doldurur seviyede. Bu nedenle işi zor. Pistte dans eden kızların işi ise daha da zor; yeni bir 'Atları da Vururlar' tuzağına düşmüş gibiler.

Serseri/ Teoman /Avrupa Müzik (Beş üzerinden bir yıldız)
iTunes ön satış: 9.99 TL

NAİM DİLMENER (HÜRRİYET/14.03.2015)

Diğer Haber Başlıkları
Yorumlar

127
0
114
0
129
0
144
0
176
0
146
0
157
0
158
0