UZUNÇALAR

Türkiye'nin en önemli blues gitaristlerinden, 2001 yılında yaşamını yitirmiş Yavuz Çetin'in son albümü "Satılık", 17 yıl sonra TMC etiketiyle plak formatında yayınlandı. "Yaşamak İstemem", "Sadece Senin Olmak", "Cherokee", "Oyuncak Dünya" gibi parçaların yer aldığı albümdeki tüm söz, müzik ve düzenlemeler Yavuz Çetin'e ait.
Haberin devamı için tıklayın.
Yerli pop müziğin güçlü ismi Erol Evgin, unutulmaz şarkılarını ülkemizin en güçlü kadın ses sanatçılarıyla paylaştığı "Altın Düetler" albümünü plak formatında da satışa çıktı.
Haberin devamı için tıklayın.
Bülent Ortaçgil'in 2. stüdyo.albümü ' 2.Perde', 28 yıl sonra Rainbow45 Records etiketiyle ilk kez plak formatında müzikseverlere sunuluyor. 1990 tarihli albüm, yüksek ses kalitesiyle ve ayrıca kapak içinde yer alan özel ekiyle birlikte, yenilenmiş tasarımıyla satışa çıkıyor. Onno Tunç´un düzenlemelerini yazdığı 10 şarkıdan oluşan albümde tüm akustik gitarları Bülent Ortaçgil, diğer tüm enstrümanları ise düzenlemeleri de üstlenen Onno Tunç çalmıştı.
Haberin devamı için tıklayın.
Mor ve ötesi grubunun yeni cover çalışması 'Sultanı- Yegah ' Rainbow45 Records etiketiyle plak halinde satışa sunuldu. Ergüder Yoldaş tarafından bestelenen, Nur Yolda´ın yorumladığı, 1981 tarihli Sultan-ı Yegah' şarkısı mor ve ötesi 'nin düzenlemesiyle iki versiyon halinde 23 Mart 2018´de dijital platformlarda da yayınlanmıştı. Yapıt, 500 adet, 7 inch ve 33 rpm single formatında açılır kapaklı siyah plak olarak 21 Nisan 2018 Cumartesi tüm Türkiye'de piyasaya çıktı.
Haberin devamı için tıklayın.
Fahir Atakoğlu´nun 2007 tarihinde yayınladığı İstanbul in Blue albümü, Ateş Müzik etiketiyle plak halinde piyasaya çıktı. İki plaktan oluşan albümün kapağında Ara Güler´in fotoğrafı bulunuyor.

Haberin devamı için tıklayın.
Türk pop müziğinin bir dönemine damgasını vuran, 2008 yılında vizyona giren Issız Adam filmi ile yeniden gündeme gelen Ayla Dikmen´in klasikleşmiş şarkılarının bir araya getirildiği albüm Klasikler plak formatında yeniden basılarak piyasaya sürüldü.


Haberin devamı için tıklayın.
Mazhar Fuat Özkan'ın iki albümü 'Ele Güne Karşı Yapayalnız' ile 'No Problem' yıllar sonra Rainbow45 Records ve WePlay işbirliğiyle yeniden plak formatında yayınlandı. İki albüm, yüksek ses kalitesinde, açılır kapaklı, orijinaline sadık kalınarak yenilenmiş özenli tasarımıyla, poster / ekiyle birlikte 180 g. siyah plak olarak piyasaya sunuluyor.
Haberin devamı için tıklayın.
İlhan İrem'in iki albümü daha plak formatında müzikseverlerle buluşuyor!
"Dünden Yarına" ve "Bezginin Gizli Mektuplarıyla" başlayan bu proje İlhan-ı Aşk ve Seni Seviyorum albümleriyle devam ediyor.

Haberin devamı için tıklayın.
1973 yılında kaydedilen ve Türkiye'nin ilk Altın LP ödülünü kazanan 3 HÜREL-VOLUME I plak formatında yeniden yayınlandı. Plak, analog kopyalar üzerinden yürütülen master hazırlığın (İhsan Apça -ADA STÜDYO) ürünü. Kapak tasarımı Feridun Hürel tarafından güncellenen VOLUME I, 180 gr olarak basıldı. Albümde söz ve müzikleri Feridun Hürel'e ait olan 12 parça bulunuyor.
Haberin devamı için tıklayın.
Fazıl Say´ın, vokal solist olarak Serenad Bağcan'ın ve 30´dan fazla sanatçının katılımı ile gerçekleştirdiği stüdyo albümü Yeni Şarkılar uzunçalar formatında yayınlandı. Edip Cansever, Turgut Uyar, Cemal Süreya, Nâzım Hikmet, Ömer Hayyam´ın şiirlerinin yer aldığı, Say'ın son bestelerinden oluşan Yeni Şarkılar´ı Fazıl Say şöyle anlatıyor:
Haberin devamı için tıklayın.
Piyano ve saksofonda Tuna Ötenel, bas gitar ve vurmalılarda Kudret Öztoprak, davulda Erol Pekcan. Artık sadece sahaflarda az sayıda kopyası bulunabilen Jazz Semai albümü, Rainbow45 Records etiketi ve EMI-Universal Müzik Türkiye dağıtımıyla yeniden karşınızda.
Haberin devamı için tıklayın.
Mor ve Ötesi'nin "Dünya Yalan Söylüyor" albümü Rainbow45 Records etiketi, Rakun Müzik Yapım işbirliği ve EMI - Universal Müzik Türkiye dağıtımıyla, grubun 20. yılına özel, 2 Eylül Cuma günü ilk kez plak formatında müzikseverlerle buluştu.
Haberin devamı için tıklayın.
Pentagram grubunun eski vokalisti Murat İlkan`ın solo albümü Fanus yeniden plak formatında müzik pazarına sunuldu. 7 parçadan oluşan albümün yayınlandığı günlerde hatalı basılan plaklar toplatılmıştı. Sadece CD ve dijital olarak piyasada bulunan Fanus`un remastered versiyonu bu sene yapıldı. Plaklar 44,50 TL`ye satılıyor.
Haberin devamı için tıklayın.
Jehan Barbur'un son stüdyo albümü "Sizler Hiç Yokken", Ada Müzik tarafından 180 gram Long Play formatında yayınlandı. CD formatı 2014 yılında çıkan albümde 10 şarkı yer alıyor;
Haberin devamı için tıklayın.
Cem Karaca´nın 1990´da sadece kaset formatında basılmış "Yiyin Efendiler" albümü ilk kez plak olarak müzikseverlere sunuldu. Karaca´nın Seksenler´de yurda dönüşünden sonra ürettiği 3. çalışması olan yapımda Kuşadası Altın Güvercin Şarkı Yarışmasında en iyi şarkı ödülünü sanatçıya kazandıran Kahya Yahya'nın yanı sıra "Yiyin Efendiler", "Sahibi Geldi, "Demedim mi", "68'lerin Türküsü", "Sen Seni Bil" gibi bir çok klasikleşmiş eseri bulunmakta.

Haberin devamı için tıklayın.
Ceza'nın "SUSPUS" albümü, plak formatında yayınlandı. 13 yeni parçadan oluşan "Suspus" 275 saatte, canlı olarak Alper Erinç, Himalaya Sound ve E.D. stüdyolarında kaydedildi. Albümde; Cahit Berkay´dan ve Giorgio Moroder'ın Oscar ödüllü film müziği "Midnight Express"ten sample'lar, Rokabeat'in yazdığı beat'ler, Sansar Salvo düetinin yanı sıra Kostas Triandafilidis, Fotios Stefos, Da Poet ve İsmail Genç'in müzikleri kullanıldı."
Haberin devamı için tıklayın.
02.02.1973 Ankara, Cem Karaca ve Moğollar´ın, kayıt tarihinden tam 43 yıl sonra Universal Music etiketiyle 2 Şubat 2016 tarihinde yayınlanan plak formatında Anadolu Rock tarzında albümü.
Haberin devamı için tıklayın.
Bülent Ortaçgil diskografisindeki üçüncü albüm Oyuna Devam, 24 yıl sonra Rainbow45 Records etiketiyle ilk kez plak formatında müzikseverlerle buluşuyor. Bülent Ortaçgil hayranlarının en sevdiği albümlerinden birisi olan ve sanatçının olgunluk döneminin başlangıcı sayılan bu albüm, remastered olarak yüksek ses kalitesinde ve ayrıca kapak içinde yer alan özel ekiyle birlikte orijinaline sadık kalınarak yenilenmiş tasarımıyla plakseverlere sunuluyor

Haberin devamı için tıklayın.
Koleksiyonlerin özledikleri eski plaklarla buluşturan Long Play serisi, taş plak devrinin efsane sesi Hafız Burhan ´ın "Hafız Burhan - Unutulmaz Ses Unutulmaz İsim " isimli Long Play albümü devam ediyor.
Hanende , Gazelhan , Solist , hafız , mevlidhan ve muezzin Hafız Burhan, kökleri yüzyıllar öncesine dayanan Hafız Sanatkar geleneğinin en önemli temsilcilerindendir.Taş Plak devrinin en önemli sesi olarak kabul edilen Sanatkarın öne çıkan çalışmalarıın bir araraya getirildiği bu özel Long play 14 seçkin eserden oluşmakta.

Haberin devamı için tıklayın.
Fazıl Say´ın 2009´da hayat verdiği İstanbul Senfonisi, DVD ve CD formatlarının ardından uzunçalar olarak da piyasaya çıktı.
Haberin devamı için tıklayın.
1 - 2 - »
127
0
114
0
129
0
144
0
176
0
146
0
157
0
158
0