KAYIT ODASI

U2 grubu yeni albümü Europa EP´yi 13 Nisan´da yayınlayacağını duyurdu. Üç yeni şarkıdan oluşan EP´nin kapağında 16 Nisan´da doğum günü kutlanacak Charlie Chaplin´in fotoğrafı bulunuyor.
Haberin devamı için tıklayın.
Nükhet Duru'nun sesinden sevilmiş şarkılar "Nükhet Duru'ya Saygı" albümünde toplanıyor. Ben Sana Vurgunum, Mahmure, Beni Benimle Bırak, Söyletme Beni, Melankoli, Yaralım gibi çok ses getirmiş şarkıların yer alacağı albümün yapımcılığını Orkun Tunç üstleniyor. Albümde Nükhet Duru klasiklerini yorumlayacak isimler arasında Evrencan Gündüz, Sıla, Kalben, Ceyl´an Ertem, Sena Şener, Cem Adrian, Yüzyüzeyken Konuşuruz grubu gibi isimler bulunuyor.
Haberin devamı için tıklayın.
Progresif metal grubu Dream Theater, 2019'da yayımlayacakları yeni albümün tüm detaylarını paylaştı. "Distance Over Time" isimli yeni albüm 22 Şubat 2019 yılında piyasaya çıkacak. InsideOut etiketini taşıyan albümün yapımcılığını grubun gitaristi John Petrucci üstlendi. 2018 Eylül-Haziran ayları arasında kayıtları yapılan albümde 10 şarkı bulunuyor. İşte albümde yer alan şarkılar:
ww.turkgitar.net

Haberin devamı için tıklayın.
GTFO ile With You adlarını verdiği single çalışmaları yayınladıktan sonra bir süre ortalarda gözükmeyen Mariah Carey ninayet yeni albümünün ismini ve çıkış tarihini duyurdu. Carey 16 Kasım 2018 tarihinde yayınlanacak albümünün adının Caution olduğunu açıkladı. Carey, bundan önceki albümü Me. I am Mariah.The Elusive Chanteuse´u 2014 yılında çıkarmıştı.
Haberin devamı için tıklayın.
Turkgitar.net´in haberine göre, değılan Flört grubunun davulcusu Hakan "Timsah" Çağlar'ın yeni grubu Timsahın Gözyaşları 2 Kasım tarihinde "Meczup" adını verdiği albümü yayınlayacak. Timsahın Gözyaşları, vokalde Hakan Çağlar ile Çağlayan Özkan, gitarda Barış Bölükbaşı, bas gitarda Erkan Adlin, davulda Serkan Çalar´dan oluşuyor.
Haberin devamı için tıklayın.
Akşam Life´ın haberine göre 2016 yılında yaşamını yitirmiş usta müzisyen Attila Özdemiroğlu için meslektaşları, mikrofon başına geçmeye hazırlanıyor. Firuze, Dünya Dönüyor, Unutama Beni ve Arkadaş gibi Türk Müziği'ne unutulmaz eserler kazandıran Özdemiroğlu´na saygı albümü çıkartılıyor Sezen Aksu, Tarkan, Aşkın Nur Yengi, Nazan Öncel ve Işın Karaca gibi isimler, usta müzisyenin şarkılarına yeniden yorumlayacak.
Haberin devamı için tıklayın.
15 Ocak 2018´de yaşamını yitiren Dolores O´Riordan´ın İrlanda dilinde söylediği, daha önce yayınlanmamış İosa adlı şarkı, Cranberries grubunun 19 Ekim´de çıkaracağı albümde yer alacak. Grubun 25. yaş günü onuruna yayınlanacak albümdeki bu parça O´Riordan´ın İrlanda söylediği tek şarkı olma özelliğini de taşıyor.
Haberin devamı için tıklayın.
Manga grubunun solisti Fehman Akgül, İsfanbul Tema Park konseri öncesinde yaptığı açıklamada yeni albüm üzerinde çalıştıklarını, repertuvarın grubun on bestesinden oluşacağını söyledi. Albüm için tarih vermeyen Akgül hazırlıkların hızla devam ettiğini ekledi.
Haberin devamı için tıklayın.
İngiliz müzik adamı Alan Parsons yeni stüdyo albümünü hazırladığını belirtti. 15 yılın ardından Alan Parsons imzasıyla çıkacak ilk albüm olacak The Secret adlı yapıt Ocak 2019´da piyasaya verilecek.
Albümün adından yola çıkarak içeriğinin sır kalması gerektiğini söyleyen Alan Parsons, klasik çizgisinin ve senfonik rockın devam edeceğini, çalışmadaki misafir sanatçıların adını daha sonra açıklayacağını duyurdu.Parsons´ın "A Valid Path" adlı son albümü 2004 tarihini taşıyor.

Haberin devamı için tıklayın.
Eric Clapton, 12 Ekim 2018´de yayınlayacağı yeni albümüne son şeklini veriyor. İki yıl sonra albüm yayınlayacak Clapton´ın ´Happy Xmas´ adlı yeni çalışması bir Noel albümü olacak. Clapton 14 parçadan oluşacak albümdeki Jingle Bells yorumunu da geçen Nisan´da yaşamını yitiren DJ Avicii´ye adayacak.
Haberin devamı için tıklayın.
ABDli progresif metal grubu Dream Theater yeni albümüyle ilgili bilgileri müzikseverlerle paylaştı. Açıklamaya göre Dream Theater geçtiğimiz hafta stüdyoya girdi ve yeni albüm çalışmalarına başladı. Yeni albümün nasıl olacağı ile ilgili bilgi veren gitarist John Petrucci, beş madde sıraladı: sert, yenilikçi, melodik, shred gitar içeren ve destansı.
Haberin devamı için tıklayın.
Lenny Kravitz 11. stüdyo albümü olacak Raise Vibration´ı 7 Eylül 2018 tarihinde yayınlayacağını duyurdu. Kravitz bir önceki albümü Strut´u 2014´te çıkarmıştı. Yeni çalışmada rock 'n' roll, funk, blues ile soul karışımı bir repertuvarla müzikseverlere seslenmeye hazırlanan Kravitz, ilk single olarak It´s Enough adlı parçayı seçti.
Haberin devamı için tıklayın.
Türkiye´de konserler vermiş, yapıtları iyi satan Kanadalı müzisyen Loreena Mckennitt'in yeni albümü, dünyayla aynı anda ülkemizde de satışa çıkmayı bekliyor. Dokuz yeni şarkıdan oluşacak "Lost Souls" adlı albüm, 11 Mayıs 2018 taerihinde Quinlan Road-We Play etiketiyle yayınlanacak.

Haberin devamı için tıklayın.
Şubat ayında satışa çıkacak İlhan Şeşen´e Saygı Albümünde Cem Yılmaz da yer alıyor. Şeşen´in şarkılarının yorumlanacağı albümde Cem Yılmaz ´Ellerimde Çiçekler´i söyleyecek.
Albümün repertuvarında ayrıca Alpay, Ayla Çelik, Aylin Aslım, Buray, Ceylan Ertem, Eser Yeneler, Grup Gündoğarken, İhtiyaç Molası, Yalın, Yaşar, Zeynep Talu ve Mehmet Erdem´in yorumladığı şarkılar bulunuyor.

Haberin devamı için tıklayın.
Kısa süre önce, artık sahnede şarkı söylemeyeceğini açıklayan Joan Baez, on yıllık aradan sonra yeni albüm çıkarıyor. "Whistle Down the Wind" adı verilen albümde, Tom Waits, Mary Chapin Carpenter, Anohni, Josh Ritter gibi isimlerin imzasını taşıyan 10 parça bulunuyor. 2 Mart 2018 tarihinde yayınlanacak albüm için Baez(d. 9 Ocak 1941) şunları söylüyor:
Haberin devamı için tıklayın.
Muazzez Abacı, yalnız Sezen Aksu bestelerine yer verdiği 'Sezen'imin Şarkıları' albümünü tamamladı. Sanatçının Aksu imzalı 10 eser yorumladığı albüm 5 Aralık 2017 tarihinde çıkacak. Albümde Muazzez Abacı, Sezen Aksu ve üç sürpriz isimle de düet yaptı.
Haberin devamı için tıklayın.
Mehmet Erdem, dokuz şarkılık yeni albümünün hazırlıklarına devam ediyor. Ekim 2017´de satışa sunulacak albüm için Erdem, Nisan ayından bu yana kayıtları sürdürüyor.
Haberin devamı için tıklayın.
İrlanda´da yayınlanan "Irish Sun" gazetesinin haberine göre U2 grubunun yeni albümü "Songs of innocence" 1 Aralık 2017´de, yani Dünya AIDS Günü´nde satışa çıkacak. U2 grubu lideri Bono´nun kurucuları arasında bulunduğu, AIDS araştırmalarını destekleyen RED adlı kuruluşun da katkılarıyla yayınlanacak albümün il single çalışması "You´re the best thing about me" ise ( Eylül 2017 tarihinde müzikseverlere sunulacak.
Haberin devamı için tıklayın.
Amerikalı müzisyen Beck, üç yıldır hazırlıklarını sürdürdüğü yeni albüünü Ekim´de yayınlayacağını duyurdu. Colors adını verdiği yeni albümü iki single Dreams ve Wow ile tanıtmaya çalışan Beck, bu kez müzisyenlere hiç beklemediği bir sound dinleteceğini söyledi.

Haberin devamı için tıklayın.
Kardeş Türküler grubu altı yıl aradan sonra "Yol" adlı yeni albümüyle Eylül ayında listelere dönmeye hazırlanıyor. Kalan Müzik etiketiyle yayınlanacak albümde Türkçe, Kürtçe, Arapça, Romeika, Ermenice, Çerkesçe ve Boşnakça şarkılar yer alıyor.
Haberin devamı için tıklayın.
1 - 2 - 3 - »
127
0
114
0
129
0
144
0
176
0
146
0
157
0
158
0