KAYIT ODASI

Kısa süre önce, artık sahnede şarkı söylemeyeceğini açıklayan Joan Baez, on yıllık aradan sonra yeni albüm çıkarıyor. "Whistle Down the Wind" adı verilen albümde, Tom Waits, Mary Chapin Carpenter, Anohni, Josh Ritter gibi isimlerin imzasını taşıyan 10 parça bulunuyor. 2 Mart 2018 tarihinde yayınlanacak albüm için Baez(d. 9 Ocak 1941) şunları söylüyor:
Haberin devamı için tıklayın.
Muazzez Abacı, yalnız Sezen Aksu bestelerine yer verdiği 'Sezen'imin Şarkıları' albümünü tamamladı. Sanatçının Aksu imzalı 10 eser yorumladığı albüm 5 Aralık 2017 tarihinde çıkacak. Albümde Muazzez Abacı, Sezen Aksu ve üç sürpriz isimle de düet yaptı.
Haberin devamı için tıklayın.
Mehmet Erdem, dokuz şarkılık yeni albümünün hazırlıklarına devam ediyor. Ekim 2017´de satışa sunulacak albüm için Erdem, Nisan ayından bu yana kayıtları sürdürüyor.
Haberin devamı için tıklayın.
İrlanda´da yayınlanan "Irish Sun" gazetesinin haberine göre U2 grubunun yeni albümü "Songs of innocence" 1 Aralık 2017´de, yani Dünya AIDS Günü´nde satışa çıkacak. U2 grubu lideri Bono´nun kurucuları arasında bulunduğu, AIDS araştırmalarını destekleyen RED adlı kuruluşun da katkılarıyla yayınlanacak albümün il single çalışması "You´re the best thing about me" ise ( Eylül 2017 tarihinde müzikseverlere sunulacak.
Haberin devamı için tıklayın.
Amerikalı müzisyen Beck, üç yıldır hazırlıklarını sürdürdüğü yeni albüünü Ekim´de yayınlayacağını duyurdu. Colors adını verdiği yeni albümü iki single Dreams ve Wow ile tanıtmaya çalışan Beck, bu kez müzisyenlere hiç beklemediği bir sound dinleteceğini söyledi.

Haberin devamı için tıklayın.
Kardeş Türküler grubu altı yıl aradan sonra "Yol" adlı yeni albümüyle Eylül ayında listelere dönmeye hazırlanıyor. Kalan Müzik etiketiyle yayınlanacak albümde Türkçe, Kürtçe, Arapça, Romeika, Ermenice, Çerkesçe ve Boşnakça şarkılar yer alıyor.
Haberin devamı için tıklayın.
Mabel Matiz, iki buçuk yıl aradan sonra dördüncü albümünü yayınlamaya hazırlanıyor. Maya adını verdiği yeni albüm için ilk single olarak ´´Ya Bu İşler Ne´´ yi yayınlayan Mabel Matiz, şarkının klibini de yönetti.
Haberin devamı için tıklayın.
2016´da Dystopia albümünü çıkarmış Megadeth yeni albüm için bu yılın Kasım ayında stüdyoya gireceğini duyurdu. Dave Mustaine, yeni albüm için çalışmalara başlayacakları tarihi açıkladı: ´Stüdyoya geri dönmeyi planlıyoruz. Muhtemelen bu yılın sonunda stüdyoya gireceğiz ve yeni fikirler üzerinde çalışmaya başlayacağız. Kasım ya da Aralık ayını düşünüyoruz.´ Grubun yeni albümünde davulu Chris Adler yerine Dirk Verbeuren çalacak.
Haberin devamı için tıklayın.
Foo Fighters grubu dokuzuncu albümü için stüdyo çalışmalarını sürdürüyor.
11 parçadan oluşacak "Concrete and Gold" albümünü 15 Eylül 2017´de çıkarmayı planlayan grup, ilk single çalışma olarak "Run" şarkısını şeçti.

Haberin devamı için tıklayın.
Muazzez Abacı, iki yıldır üzerinde çalıştığı projesi ´Sezenimin Şarkıları´nı Ramazan Bayramı´nda yayınlamaya hazırlanıyor. Sezen Aksu bestelerini Türk Sanat müziği normlarında yorumlayan Abacı´nın kayıtları Mart ayında çalınmış sanatçı yeniden stüdyoya girmek zorunda kalmıştı.
Haberin devamı için tıklayın.
Turkgitar.net´te yer alan habere göre, Whisky grubunun 1993'te çıkardığı "Ateş Suyu" albümü bugünkü kadroyla yeniden kaydediliyor. O dönemin Whisky kadrosunda Kamil Özaydın ile beraber Serdar Çokuslu, Alpay Şalt, Arif Deniz Toker ve Çağatay Ateş bulunuyordu.
Haberin devamı için tıklayın.
Şebnem Ferah, İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi'nde verdiği konserde müzikseverlere yeni albümünün kayıtlarıyla uğraştığını söyledi. Kayıtları Babajim Studios'da hazırlanan yeni Ferah albümünün bu yaz başı piyasaya çıkması hedefleniyor. Şebnem Ferah son albümü "Od"u 2013'te yayınlamıştı.
Haberin devamı için tıklayın.
Tarkan, son İstanbul konserinde seyircilerine seslenerek, "Eski ve yeni şarkıları karışık söylüyorum ama sanmayın ki yeni albüm yolda değil. Üzerinde 3-4 yıldır çalıştığım bir pop albümü geliyor. Albüm konusunda içim çok rahat. Sizlere layık olacak şarkıların yer aldığı albüm geliyor. Yolda derken uzak sanmayın. Yeni pop albümüm sıcaklar gelince çıkacak" dedi.

Haberin devamı için tıklayın.
Bill Kaulitz´in liderliğin yaptığı Alman grup Tokio Hotel, ´Dream Machine´ adını verdiği yeni stüdyo albümünü Mart ayında çıkarmaya hazırlanıyor. 2007´de ´Monsoon´la şöhrete ulaşan Tokio Hotel, elektronik yerine bu kez emo-pop ile pop-punk denediklerini belirtiyor.
Haberin devamı için tıklayın.
Hürriyet Gazetesi´nde Büşra Bozok Aytek imzasıyla yayınlanan habere göre Tarkan, pop şarkıların yer aldığı son albümü "Adımı Kalbine Yaz"ı 2010 yılında çıkarmış, geçtiğimiz mart ayında da Türk sanat müziği eserlerinden oluşan "Ahde Vefa"yı yayınlamıştı. Ünlü şarkıcı, hayranlarının uzun zamandır merakla beklediği yeni pop albümü için kısa bir süre önce kolları sıvadı, stüdyoya girdi.
Haberin devamı için tıklayın.
Milliyet Gazetesi´nde Seçkin Şenvardar imzasıyla yayınlanan habere göre 11 ay önce sahneleri bıraktığını açıklayan Sezen Aksu, yeni albümünü bitirmek üzere. 15 yeni şarkının yer alacağı projenin adı ise 'Biraz Pop Biraz Sezen' oldu.Beş yıl aradan sonra çıkaracağı albüm için titizlikle çalışan Minik Serçe, son iki şarkısını okumak üzere stüdyoyla evi arasında mekik dokuyor. Albümde popüler şarkıların yanı sıra, Aksu'nun kendisini anlattığı parçalar yer alacak.
Haberin devamı için tıklayın.
Soner Sarıkabadayı, yeni single çalışması ´Bitanem Deme Bitanem´in hazırlıklarını tamamladı. Sözü ve müziği Soner Sarıkabadayı imzalı şarkının düzenlemesini Ozan Bayraşa yaptı. ´Bitanem Deme Bitanem´ in video klibiyle ekranlardaki yerini alan sanatçı, Işıl Reina yönetmenliğinde kamera karşısına geçti.

Haberin devamı için tıklayın.
Milliyet Gazetesi´nde Sercan Kısmet imzasıyla yayınlanan haberde Sezen Aksu´nun yeni albüm çalışmalarını hızlandırdığı ve yapıtın Aralık 2016´nın son günlerinde satışa çıkmasının planlandığı belirtildi. Habere göre albümdeki 16 şarkının ikisi haricinde sözleri ve besteleri Sezen Aksu´ya ait olacak.
Haberin devamı için tıklayın.
Akşam Gazetesi´nde yer alan habere göre Grup Hepsi, müzik dünyasına birlikte yola çıktıkları Gülçin Ergül ile yollarını ayırdıktan sonra 3 kişi olarak ilk albümlerini yayımlamak için kolları sıvadı. Bugünlerde stüdyoda çalışmalar yapan ekip, şarkıcı Soner Sarıkabadayı'nın şirketiyle anlaşma imzaladı. Ekip, bu çalışmalarıyla müzik dünyasındaki 11. yıllarını kutlayacak.
Haberin devamı için tıklayın.
Tarkan, Ağustos´ta piyasaya sürmeye hazırlandığı pop albümünün çıkış parçasını hazırladı! Sanatçı söz ve müziği Sezen Aksu'ya ait olan 'Cubba' adlı eserle sevenlerinin karşısına çıkacak.
Haberin devamı için tıklayın.
1 - 2 - »
127
0
114
0
129
0
144
0
146
0
157
0
158
0