ÖZEL DOSYALAR

"Her müziğin cazı" söylemiyle efsane sanatçılardan, yetenekli genç müzisyenlere, keşfe açık yeni isimleri ve farklı müzik türlerinin sentezini yansıtan programıyla PSM Caz Festivali, bu yıl 25 Nisan-1 Haziran tarihleri arasında Zorlu PSM'de.
Haberin devamı için tıklayın.
61. Grammy Ödülleri, Los Angeles´taki Staples Center´da Alicia Keys´in sunduğu törenle dağıtıldı. Kacey Musgraves, Drake, Cardi B, Dua Lipa, Lady Gaga, Childish Gambino ve Ariana Grande gecede büyük ödüllerin sahibi oldu. Lady, Gaga, Kacey Musgraves ve Childish Gambino geceden üçer ödülle ayrıldı. İşte ´2019 Grammy Ödülleri´ni kazananlar:
Haberin devamı için tıklayın.
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, E.C.A. Presdöküm Sanayii A.Ş. sponsorluğunda düzenlenecek 47. İstanbul Müzik Festivali 11-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İstanbul Müzik Festivali, müziğin aydınlanma yolculuğundaki rolünü ve evrendeki ikiliklerden doğan hikayeleri Var Olmanın Aydınlığı, Var Olmanın Karanlığı temasıyla sahnelere taşıyor.
Haberin devamı için tıklayın.
10 Şubat 2019'da Los Angeles Staples Center'da düzenlenecek törenle dağıtılacak 61. Grammy Ödülleri´nin adayları açıklandı. ABD eski başkanı George Bush´ın ölümü nedeniyle bir hafta geç duyurulan adaylar arasında Cardi B, Childish Gambino, Drake, Post Malone, H.E.R., Kendrick Lamar, Travis Scott, Lady Gaga gibi birden çok dalda Grammy için yarışanların bulunduğu liste şöyle:
Haberin devamı için tıklayın.
Türkiye'nin en uzun soluklu festivallerinden Akbank Caz Festivali'nin 28. si 17-28 Ekim tarihleri arasında birçok yerli ve yabancı sanatçının katılımıyla gerçekleşecek.
Haberin devamı için tıklayın.
7. Uluslararası Klarnet Festivali 8-17 Eylül tarihlerinde gerçekleşiyor. Serkan Çağrı'nın sanat yönetmenliğinde; İstanbul Büyükşehir Belediyesi himayesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ve Halkbank ana sponsorluğunda düzenlenen festivalde ünlü sanatçılar sahne alacak. Program:
Haberin devamı için tıklayın.
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 21 yıldır Garanti Bankası sponsorluğunda düzenlenen 25. İstanbul Caz Festivali, 26 Haziran akşamı Zorlu PSM Ana Tiyatro'da gerçekleştirilen açılış töreni ve konseriyle başladı. 25. İstanbul Caz Festivali Yaşam Boyu Başarı Ödülleri'nin caz müziğinin usta isimleri Nezih Yeşilnil, Şevket Uğurluer ile Balarası Ahmet'e takdim edildiği gecede, Türkiye caz sahnesinin en önemli solist ve toplulukları, Kamil Özler şefliğindeki TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası eşliğinde izleyenlere eşsiz bir gece yaşattı.

Haberin devamı için tıklayın.
Murat Meriç 2010´da Radikal´de çıkan yazısında 1 Mayıs Marşı´nın öyküsünü ayrıntılarıyla anlatmıştı. O yazıyı yeniden yayınlıyoruz:

Haberin devamı için tıklayın.
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Garanti Bankası sponsorluğunda düzenlenecek İstanbul Caz Festivali 25. yaşını kutluyor. Çeyrek asır boyunca İstanbullu müzikseverleri, müziğin en iyi ve en yeni örnekleriyle buluşturan İstanbul Caz Festivali, bu yıl da, 26 Haziran-17 Temmuz tarihlerinde yıldız isimlerden yeni keşiflere 250'yi aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul'un 27 farklı mekânında ağırlayacak. Program:
Haberin devamı için tıklayın.
Kaliforniyalı ünlü grup Toto, 40. yaşını bir ´greatest hits´ albümüyle kutluyor. Kendi adını verdiği ilk albümünü 1978 yılında yayınlayan Toto, 40. yılında eski şarkılardan ve üç yeni parçadan oluşacak 40 Trips Around The Sun´la yoluna devam ediyor. Toto´nun efsane klavyecisi Steve Porcaro, 40 yılla ilgili şunları söylüyor:
Haberin devamı için tıklayın.
Müzik dünyasının en önemli ödüllerinden Grammyler, New York´ta Madison Square Garden Salonu'nda düzenlenen törenle dağıtıldı. R&B şarkıcısı Bruno Mars, 6 dalda Grammy ödülü kazanarak gecenin yıldızı oldu. Rap sanatçısı Kendrick Lamar da geceyi 5 ödülle kapattı. 8 dalda aday gösterilen Jay-Z ise ödül kazanamadı. Ödül alanlar:

Haberin devamı için tıklayın.
Grammy Ödülleri adayları belli oldu. 28 Ocak 2018'de düzenlenecek 60. Grammy Ödül Töreni´nde; Lady Gaga, Jay-Z, Bruno Mars, Lorde, Lana Del Rey, Leonard Cohen, Metallica, Gorillaz, Calvin Harris gibi müzik dünyasının ünlü isimleri çeşitli kategorilerde birbirleriyle yarışacak.
Haberin devamı için tıklayın.
Türkiye'nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan Akbank Caz Festivali, bu yıl 27. yaşını kutluyor. Festival, 3 - 19 Kasım 2017 tarihlerinde şehri cazın farklı renkleriyle kucaklayacak.Haberin devamı için tıklayın.
69. kez dağıtılacak Emmy Ödülleri adayları açıklandı. Televizyon dünyasının Oscar'ı olarak nitelendirilen Emmy Ödülleri, bu yıl 17 Eylül'de Stephen Colbert'in sunumuyla sahiplerini bulacak. Son iki senede "En İyi Drama" dahil 38 dalda Emmy Ödülü kazanan Game of Thrones ise sezona geç başlayacağı için adaylık listesinde yer alamadı. 2017 Emmy Adayları:Haberin devamı için tıklayın.
Müzisyenlerden, yorumculardan, eleştirmenlerden, prodüktörlerden oluşan 100 kişilik dev jüri, Hürriyet Gazetesi için Türkiye'nin en iyi 100 albümünü seçti. İşte sonuçlar:
Haberin devamı için tıklayın.
24. İstanbul Caz Festivali, yine yenilikçi ve keşiflerle dolu bir programla müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Festival bu yıl, 4-20 Temmuz tarihleri arasında, cazın duayen isimlerinden yeni keşiflere 200'ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul'un 20 farklı mekânında ağırlayarak farklı konser deneyimleri yaşatmaya devam edecek.
Haberin devamı için tıklayın.
İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İKSEV) tarafından düzenlenen 24. İzmir Avrupa Caz Festivali, 1-18 Mart´ta gerçekleştirilecek. 24. İzmir Avrupa Caz Festivali´nde 11 konserin yanı sıra sergi, seminer, film gösterileri ve çeşitli etkinlikler yer alacak. Program:
Haberin devamı için tıklayın.
Bu yıl 59'uncu kez verilecek olan Grammy ödülleri için adaylar açıklandı. 12 Şubat 2017'de düzenlenecek ve The Late Late Show sunucusu James Corden´in sunacağı törende ödüller için yarışacak isimler tam liste şöyle:
Haberin devamı için tıklayın.
26. Akbank Caz Festivali, 12-23 Ekim tarihleri arasında cazın yıldız isimlerini ağırlıyor.26. Akbank Caz Festivali boyunca aralarında Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Akbank Sanat, Babylon, Volkswagen Arena, The Seed, Caddebostan Kültür Merkezi, Moda Sahnesi, Summart Sanat Merkezi, Nardis ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nin de bulunduğu 26 ayrı mekanda 42 konser, 6 söyleşi, 13 atölye çalışması ve 2 performans gerçekleştirilecek.


Haberin devamı için tıklayın.
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından E.C.A Presdöküm Sanayii A.Ş. sponsorluğunda düzenlenen 44. İstanbul Müzik Festivali, bu akşam Lütfi Kırdar Sergi ve Kongre Sarayı'nda gerçekleştirilen açılış töreni ve konseriyle başladı.
Haberin devamı için tıklayın.
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - »
127
0
114
0
129
0
144
0
176
0
146
0
157
0
158
0