ÖZEL DOSYALAR

Grammy Ödülleri adayları belli oldu. 28 Ocak 2018'de düzenlenecek 60. Grammy Ödül Töreni´nde; Lady Gaga, Jay-Z, Bruno Mars, Lorde, Lana Del Rey, Leonard Cohen, Metallica, Gorillaz, Calvin Harris gibi müzik dünyasının ünlü isimleri çeşitli kategorilerde birbirleriyle yarışacak.
Haberin devamı için tıklayın.
Türkiye'nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan Akbank Caz Festivali, bu yıl 27. yaşını kutluyor. Festival, 3 - 19 Kasım 2017 tarihlerinde şehri cazın farklı renkleriyle kucaklayacak.Haberin devamı için tıklayın.
69. kez dağıtılacak Emmy Ödülleri adayları açıklandı. Televizyon dünyasının Oscar'ı olarak nitelendirilen Emmy Ödülleri, bu yıl 17 Eylül'de Stephen Colbert'in sunumuyla sahiplerini bulacak. Son iki senede "En İyi Drama" dahil 38 dalda Emmy Ödülü kazanan Game of Thrones ise sezona geç başlayacağı için adaylık listesinde yer alamadı. 2017 Emmy Adayları:Haberin devamı için tıklayın.
Müzisyenlerden, yorumculardan, eleştirmenlerden, prodüktörlerden oluşan 100 kişilik dev jüri, Hürriyet Gazetesi için Türkiye'nin en iyi 100 albümünü seçti. İşte sonuçlar:
Haberin devamı için tıklayın.
24. İstanbul Caz Festivali, yine yenilikçi ve keşiflerle dolu bir programla müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Festival bu yıl, 4-20 Temmuz tarihleri arasında, cazın duayen isimlerinden yeni keşiflere 200'ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul'un 20 farklı mekânında ağırlayarak farklı konser deneyimleri yaşatmaya devam edecek.
Haberin devamı için tıklayın.
İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İKSEV) tarafından düzenlenen 24. İzmir Avrupa Caz Festivali, 1-18 Mart´ta gerçekleştirilecek. 24. İzmir Avrupa Caz Festivali´nde 11 konserin yanı sıra sergi, seminer, film gösterileri ve çeşitli etkinlikler yer alacak. Program:
Haberin devamı için tıklayın.
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, E.C.A. Presdöküm Sanayii A.Ş. sponsorluğunda düzenlenecek 45. İstanbul Müzik Festivali bu yıl "sıradışı" bir programla 29 Mayıs -21 Haziran tarihlerinde müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Eksiksiz program:

Haberin devamı için tıklayın.
Bu yıl 59'uncu kez verilecek olan Grammy ödülleri için adaylar açıklandı. 12 Şubat 2017'de düzenlenecek ve The Late Late Show sunucusu James Corden´in sunacağı törende ödüller için yarışacak isimler tam liste şöyle:
Haberin devamı için tıklayın.
26. Akbank Caz Festivali, 12-23 Ekim tarihleri arasında cazın yıldız isimlerini ağırlıyor.26. Akbank Caz Festivali boyunca aralarında Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Akbank Sanat, Babylon, Volkswagen Arena, The Seed, Caddebostan Kültür Merkezi, Moda Sahnesi, Summart Sanat Merkezi, Nardis ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nin de bulunduğu 26 ayrı mekanda 42 konser, 6 söyleşi, 13 atölye çalışması ve 2 performans gerçekleştirilecek.


Haberin devamı için tıklayın.
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından E.C.A Presdöküm Sanayii A.Ş. sponsorluğunda düzenlenen 44. İstanbul Müzik Festivali, bu akşam Lütfi Kırdar Sergi ve Kongre Sarayı'nda gerçekleştirilen açılış töreni ve konseriyle başladı.
Haberin devamı için tıklayın.
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 19 yıldır Garanti Bankası'nın sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Caz Festivali 23. kez, 27 Haziran-25 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festival bu yıl da cazın önde gelen isimlerini ve güncel müziğin yıldızlarını İstanbul'un farklı mekânlarında ağırlayacak.
Haberin devamı için tıklayın.
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl ilk kez E.C.A. Presdöküm Sanayii A.Ş. sponsorluğunda düzenlenecek 44. İstanbul Müzik Festivali, 1-24 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festival, Shakespeare'in "Eğer Müzik Aşkın Gıdasıysa, Durmadan Çalınız" dizelerinden esinlenen temasıyla müzikseverlere etkileyici bir program sunacak.
Haberin devamı için tıklayın.
2016´ya çok az zaman kala Batı basını yeni yılda yayınlanacak müzik albümleriyle ilgili bilgileri bir araya getirmeye başladı. Bu haberlere göre 2016´da dev isimler sırayla yeni çalışmalarla müzik listelerinde boy gösterecek. İşte sıradaki albümler:

Haberin devamı için tıklayın.
25. Akbank Caz Festivali'nin programı açıklandı. "Şehrin caz hali" sloganıyla 21 Ekim-1 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek festivalin bu yıl ki sürprizlerinden biri, tüm zamanların ilham verici saksofon virtüözlerinden David Sanborn. 70'lerden beri çağdaş müziğe yön veren, altı Grammy ödülü David Sanborn, 31 Ekim Cumartesi günü Zorlu PSM'de caz tutkunlarıyla buluşacak. İşte tüm program:

Haberin devamı için tıklayın.
21 Ekim - 1 Kasım 2015 tarihlerinde şehri cazın farklı renkleriyle kucaklayacak 25. Akbank Caz Festivali her yıl olduğu gibi bu yılda birbirinden özel performanslara ev sahipliği yapacak.
Haberin devamı için tıklayın.
4 Ekim'de dağıtılacak 42. ´Pantene Altın Kelebek Ödülleri´ için adaylar belirlendi. TV ve müzik dünyasının yıldızları bu yıl da okurların oyları ile ödüllerini alacak. Ancak geçen yıllardan farklı olarak bu sene Pantene Altın Kelebek Özel Jürisi tarafından seçilecek 15 okur, geceye yıldızlar kadar özel hazırlanma ve sevdiği sanatçılara sahnede ödül verme şansı yakalayacak.

Haberin devamı için tıklayın.
Sinema yazarı, eleştirmen, müziksever Murat Özer bireysel internet sitesi ´Murat Özer-The Critec´te bu hafta da geçmişe giderek, severek dinlediği şarkılardan bir öneri listesi hazırladı:
Haberin devamı için tıklayın.
KralPopTV medya sponsorluğunda, 20-23 Ağustos 2015 tarihleri arasında Zeytinli Dalyan Sahili´nde gerçekleşecek Zeytinli Rock Festivali´nde, ´Ana Sahne´ ve ´Keşif Sahnesi´nde yer alacak isimler açıklandı. Son program:

Haberin devamı için tıklayın.
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, on sekiz yıldır Garanti Bankası'nın sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Caz Festivali'nin 22.'si, bugün başlıyor. Festival bu yıl da cazın önde gelen isimlerini ve güncel müziğin yıldızlarını İstanbul'da ağırlayacak.
Haberin devamı için tıklayın.
Karadeniz müziği ile Anadolu Rock, Kazım Koyuncu'yu en verimli döneminde yitirdi 10 yıl önce. Karadeniz´in hırçın çocuğu diyorlardı ona; demokrasi adına atılan bir çok adımda müziğiyle, sesiyle yer alıyor; Fırtına Deresi´ne yapılacak santrali protestodan, insan hakları ihlallerine karşı çıkmaya kadar bir dolu etkinliğe elinden geldiğince destek veriyordu.

Haberin devamı için tıklayın.
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - »
127
0
114
0
129
0
144
0
146
0
157
0
158
0