YENİ VİZYON FİLMLERİ

Bu haftanın programında altı film var:

Tony Gatlif´in yönettiği ve Daphne Patakia, Simon Abkarian, Maryne Cayon, Kimon Kouris, Solon Lekkas, Yannis Bostantzoglou, Eleftheria Komi´nin oynadığı Aman Doktor (Djam),

Ziad Doueiri'nin yönettiği ve Adel Karam, Kamel El Basha, Camille Salameh ile Diamand Bou Abboud'un oynadığı The Insult: Hakaret (L'Insulte - The Insult),

İlker Çavga'nın yönettiği ve Haydar Zeytünlü, Furkan Tezcan, Turgut Güneş ile Kenan Balık'ın oynadığı Umut Avcıları,

Adrian Molina ile Lee Unkrich´in yönettiği animasyon Coco,

Serkan Acar´ın yönettiği ve Belçim Bilgin, Halil Sezai, Ataberk Mutlu, Nebil Sayın, Cezmi Baskın, Hülya Duyar, Seymen Aydın, Altuğ Yücel´in oynadığı Rüzgar,

Kamil Çetin´in yönettiği ve Enes Batur, Ceyda Düvenci, Bekir Aksoy, Başak Karahan, Egemen Mustafa Almacı´nın oynadığı Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?


Haberin devamı için tıklayın.
Lübnan'lı araba tamircisi Tony'nin hamile eşi Shirine'le çok sade bir hayatı vardır. Sokaklarındaki altyapı çalışmalarından Lübnan'a göç etmiş Filistinli ustabaşı Yasser'in şirketi sorumludur. Yasser, Tony'nin balkonundaki giderin akıttığını fark edip tamir etmek ister. Ancak Tony O'nu evine almamakta kararlıdır. Yasser dışarıdan da olsa gideri onarır. Bu olay üzerine aralarındaki husumet bir kamuoyu davasına döner.
Haberin devamı için tıklayın.
Eski bir denizci ve Rebetiko türü müziğin büyük bir hayranı olan Kakourgos, tekneleri için zor bulunan bir parçayı almak üzere yeğeni Djam´i İstanbul´a gönderir. Genç kadın burada 18 yaşındaki Avril ile tanışır; göçmenler için gönüllü yardım yapan ve burada ne parası ne de tanıdığı biri olan başka bir genç kadın. Cömert, kendinden emin, tahmin edilemez ve özgür ruhlu Djam, Midilli´ye yaptığı, müzik, yeni insanlar, paylaşılanlar ve umutla dolu bu yolculukta Avril´i kanatlarının altına alacaktır.
Haberin devamı için tıklayın.
Afyon Anıtkaya kasabasında yaşayan Cafer, Ahmet, Baki, Doğan zengin olma umuduyla geceleri define ararlarken gündüzleri kendi işleri ile meşguldürler. En çok yakalanmaktan korkmaktadırlar. Afyonlu Ali ise genç bir iş adamı ve avcıdır. Av için Paris'ten Afyon'a gelmiş olan Ali hiç beklemediği bir durumla karşı karşıya kalır. Hayatı pahasına mücadele vermek zorundadır. Tüm bunlar yaşanırken Anıtkaya'da beklenmedik bir gelişme daha olacaktır.
Haberin devamı için tıklayın.
Miguel, ailesinin nesiller boyu süren yasağına rağmen idolü Ernesto de la Cruz gibi başarılı bir müzisyen olmanın hayalini kuruyordur. Çaresizce yeteneğini kanıtlamaya çalışan Miguel, kendini etkileyici ve renkli Ölüler Şehri´nde bir dizi gizemli olay zincirini takip ederken bulur. Bu sırada çekici bir oyunbaz olan Hector´la tanışır ve birlikte Miguel´in aile geçmişindeki asıl hikâyeyi ortaya çıkartacak olağanüstü bir yolculuğa çıkarlar.

Haberin devamı için tıklayın.
Çocuk bezleri üreten bir şirkette genel müdür yardımcısı olan Ece´nin sevgilisi Alper´le 2 yıllık mutlu bir ilişkisi vardır. İlişkilerini evliliğe taşımanın önündeki tek engel Alper´in çocuk isteğine karşı çıkan Ece´yken bir anda hayatlarına dahil olacak bir kapkaç çetesi elemanı olan 10 yaşındaki Rüzgar hayatlarındaki her şeyin değişmesine sebep olacaktır. Rüzgar; sevgi, hayat ve aile çemberinde yolculuk vadeden, dramatik anlarla yaşamın derin sularına götüren bir film.
Haberin devamı için tıklayın.
Enes, ailesi tarafından neredeyse hiç ilgi görmez. Bu nedenle karakterindeki değişimler, yaptığı seçimler ve psikolojisi büyük önem taşıyor. Saf ve iyi bir aile çocuğu olan karakterimiz zamanla bir dünya starı olurken bu iyi özelliklerini kaybediyor ve zamanla olaylar karışıyor.
Haberin devamı için tıklayın.
1 -
115
0
139
0
120
0
162
0
151
0
121
0
122
0
128
0
164
0