YENİ VİZYON FİLMLERİ

Bu haftanın programında sekiz film var:

Jean Luc Godard´ın yönettiği İmgeler ve Sözcükler (Le Livre d´Image - The Image Book),

Tuğçe Soysop´un yönettiği ve Selim Bayraktar, Berat Efe Parlar, Esat Polat Güler ile Eda Döğer´in oynadığı Can Dostlar,

Serdar Akar´ın yönettiği ve Erdal Beşikçioğlu, Burcu Biricik, Ertan Saban ile Tamer Levent´in oynadığı Çiçero,

M.Night Shyamalan´ın yönettiği ve Bruce Willis, James McAvoy, Samuel L. Jackson, Sarah Paulson, Anya Taylor-Joy´Uun oynadığı Glass,

Efe Hızır´ın yönettiği ve Oğuzhan Uğur, Burak Topaloğlu, Gökçe Özyol, Hasan Karakuş, Esma Soysal, Esra Kucur, Melisa Akman´ın oynadığı Borç Harç,

Alper Mestçi´nin yönettiği ve Ramazan Demir, Ceren Yılmaz, Ejder Özkarslıgil, Simge Uluer, Hatice İrkin´in oynadığı Üç Harfliler: Adak,

Karsten Kiilerich´in yönettiği animasyon Uçan Halı ve Kayıp Elmas Up and Away (Hodja fra Pjort),

Hirokazu Kore-Eda´nın yönettiği ve Lily Franky, Sakura Andô, Mayu Matsuoka, Jyo Kairi, Miyu Sasaki, Sôsuke Ikematsu´nun oynadığı Arakçılar (Manbiki Kazoku).

Haberin devamı için tıklayın.
Sürekli telefonlarıyla oynayan çocuklar artık sokakta oynamayı unutmuş gibilerdir. Mahalleye yeni gelenlerin de ısrarıyla, çocuklar bu gidişata son vermek için yeniden parkta oynamaya karar verir. Ama bir sorun vardır: Parkın bitişiğindeki evde oturan Kötü Kazım. Parka gelen herkesi korkutan Kötü Kazım'ın kimsenin bilmediği sırrı nedir? Çocuklar bir olup parkı Kazım'dan geri alabilecek midir?

Haberin devamı için tıklayın.
Oscar Onur Ödülü sahibi Jean-Luc Godard'ın son filmi beş bölümden oluşuyor: Düşüncelerimiz nasıl gelişir? Bellek nasıl işler? Rüyalar nerede başlar? İmgeler ve sözcükler nerede üst üste biner? Ve ne zaman ayrılır?
Haberin devamı için tıklayın.
Ailesiyle birlikte fakir bir köyde yaşayan Ahmet, baba mesleği olan terzilik yerine dünyayı dolaşan bir gezgin olmanın hayallerini kuran küçük bir çocuktur. Bir gün tesadüfen bulduğu uçan halı sayesinde hayalleri gerçek olur, en iyi arkadaşı olan keçisini de yanına alarak maceralara atılır. Bu maceralarda karşısına yepyeni arkadaşlar, asla hafife alınamayacak düşmanlar ve rüyasında bile göremeyeceği bir hazine çıkacaktır.

Haberin devamı için tıklayın.
İlyas Bazna, 2. Dünya Savaşı sırasında Ankara'daki İngiliz Büyükelçiliği'nde uşak olarak çalışmaktadır. İçeriden birçok bilgiye ulaşabilen Bazna, Almanlar için casusluk yapmaya başlar ve kendisine "Çiçero" kod adı verilir. İlyas Bazna savaşın seyrini değiştirmesine rağmen T4 uygulamasıyla engellilerin gaz odalarına gitmelerine, iğneyle uyutulmalarına engel olamaz. Çiçero, İlyas Bazna'nın savaştaki etkisini ve savaş sonrası yaşadıklarını anlatıyor.

Haberin devamı için tıklayın.
Unbreakable ve Split´le aynı evrende geçerek bu filmlerin devamı niteliğindeki Glass'ta; David Dunn, Kevin Wendell Crumb'ın Canavar kimliğinin izini sürmektedir. Bu esnada iki adam için de önemli sırları taşıyan Price'ın gölgesi ortaya çıkacak ve yepyeni bir hikâyeyi gün yüzüne taşıyacaktır.

Haberin devamı için tıklayın.
Küçük hırsızlıklarla ailesini geçindiren ve mutlu bir hayat yaşayan aile babası Osamu, bir gün dışarıda donmak üzere olan küçük bir kız çocuğu görür. Başta ne yapacağını bilemese de sokakta bırakmayacağı için kızı eve getirir. Kısa süre içerisinde kalabalık eve uyum sağlayan küçük kız, kendi çocukları gibi olur. Fakat çocuklardan biri hırsızlık yaparken yakalanınca birbirinden âlâkasız fertlerden oluşan bu çok garip ailenin sakladığı sırlar ortaya çıkar.
Haberin devamı için tıklayın.
Salih arkadaşı Metin ile avlanmaya gittikleri ormanda tüfekle vurularak ağır yaralanır. Beyninde saçma taneleri ile yaşamak zorunda kalan Salih´in iyileşmek için hem maddi hem de manevi yardıma ihtiyacı vardır. İlk başta Salih´e her türlü yardımı yapacağını söyleyen Metin bir süre sonra Salih´i çaresiz bir şekilde annesiyle yapayalnız bırakarak Salih´in kız arkadaşı Şermin´le nişanlanır. Metin'in eski nişanlısı Arzu bu yaşananlara bir anlam veremez. Metin´in neden böyle davrandığını çözmeye çalışırken Salih ve tekinsiz bir kadın olan annesi Türkan'ı ziyarete gider.

Haberin devamı için tıklayın.
Evlilik planları yaptığı sevgilisiyle son anda ayrılan ve bir televizyon kanalında troll haberler yaparak çalışan Murat, kendini büyük bir borç batağı içerisinde bulur. Bu bataktan kurtulmaya çalışan Murat, patronundan gelen bir teklifle kendini TV'nin başında bulur. Ancak Murat kısa sürede başına konan talih kuşunun niyetinin pek de iyi olmadığını anlayacaktır.

Haberin devamı için tıklayın.
1 -
115
0
139
0
120
0
162
0
151
0
121
0
122
0
177
0
128
0
164
0
125
0