VİZYONDAKİLER

Bu hafta gösterimden on dört film (Tut Yüreğimden Anne, Sagu ve Pagu, Karımı Gördünüz mü?, Can Feda, Şaşkınlar Çetesi, Paçi: Av Sanatı, Sandık, Bütün Saadetler Mümkündür, Köpek Adası, İnatçı Bir Adam, Tayo Küçük Otobüs, Murtaza, Eğreti Gelin Ladik, Bir Nefes Ötede) kalktı ve on bir film ikinci haftasına girdi. Yerli filmleri vizyonda Ailecek Şaşkınız, Kelebekler, Bizim Köyün Şarkısı, Cici Babam, Renkli Balık Yeni Dünyalar Kaşifi, Kaç Kaçabilirsen, Fındıklar Veresiye, Cano, Fındık İşi 2, Yıldızlar Asla Ölmez, Kral Şakir Oyun Zamanı, Elim Sende, Öğrenci Kafası: Soygun, Hemşire, Tutsak, Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok, Mr Gay Syria, Ölümlü Dünya, Arif V 216, Mezarlık, Kiraz Mevsimi, Bal Kaymak, 3 Vakte Kadar temsil ediyor.
Haberin devamı için tıklayın.
Avril otuz yaşında düzenli ve disiplinli biridir. Mutlu bir evliliği ve iyi bir işi vardır. Annesi Mado ise tam tersi, ilerleyen yaşına rağmen asi, kaygısız keyfine düşkün biridir. Avril ve annesi Mado birbirlerinden çok farklı olmalarına rağmen aynı evde yaşamaktadırlar. Avril hamile olduğunu öğrenir ve çok mutlu olmuştur. Güzel haberi paylaşmak için eşinin anne ve babasını da yemeğe davet ederler. Aileler yemekte buluşur, güzel haber paylaşılır. Annesi Mado, orta yaş krizinde ve büyükanne olmaya asla hazır değildir. Fakat kısa bir süre sonra Mado´nun da hamile olduğu anlaşılır. Anne ve kızının aynı zamanda ve aynı çatı altında hamile kalmaları iki güzel haber mi olacak yoksa anne ve kızı arasında büyük çatışmalara mı sebep olacak?

Haberin devamı için tıklayın.
Laboratuvarda yapılan bir deney yüzünden Fil Necati´nin telefonundaki oyun ile gerçek dünya arasında bir kapı açılır. Şakir dünyayı kurtarmak için ailesi ile kendini Fil Necati´nin cep telefonunun içindeki oyunlarda bulur. Bu ekibin tek yapması gereken bütün oyunları tamamlayıp, gerçek dünya sona ermeden oyunu durdurmaktır. Macera dolu bu yolculukta onları durdurmaya çalışacak düşmanlar ve pek çok tehlikeli video oyunu kahramanlarımızı beklemektedir.

Haberin devamı için tıklayın.
Almanya´da vlogger olan Julia, kuzeni Hannah´yı ziyaret etmek için Amerika´ya gider. Julia´nın gelişin ardından Hannah onda garip bir şeyler fark eder ve hasta olduğunu düşünür. Hannah´nın bu düşüncesi kısa süre sonra doğrulanır ve Julia ani bir şekilde rahatsızlanır. Bir süre sonra Hannah´ın evinde sıra dışı olaylar yaşanmaya başlar. Bunların nedeni öğrenmek için internette bir araştırmaya koyulur. Bu sırada Julia´nın blog yazılarına denk gelir ve kendini internetin derinlerinde, terörün sınır tanımadığı yerlerde bulur.

Haberin devamı için tıklayın.
Bulut ve Mavi birbirlerini ilk görüşte aşkın ne olduğunu, birbirleriyle tanışınca yaşamış iki insandır. Ne var ki kimsenin bu aşkı dile getirmeye cesareti yoktur. Birbirinden haberi olmayan aşıkların hikayeleri, etraflarında bu aşka şahit olan herkesin derinden etkileyecektir.
Haberin devamı için tıklayın.
Huzurlu ve sakin bir şehirde yaşayan Cathy, bir gün yoga dersi çıkışında Lewis adlı birisi tarafından kaçırılır. Lewis, bu kaçırma girişimi için her şeyi titizlikle planlamıştır. Genç kadını ses geçirmeyen, 10 metrekarelik bir odaya kapatır ve ona geçmişiyle ilgili sorular sormaya başlar. İçten içe intikam almayı takıntı haline getiren Lewis, evdeki tüm konuşmaları kaydetmekte ve Cathy´ye saklamaya kararlı olduğu bazı sırları itiraf ettirmeye çalışmaktadır. Fakat Cathy´nin kolay pes etmeye niyeti yoktur ve aralarındaki gerilim arttıkça kurbanın kim olduğu belirsizleşecektir.

Haberin devamı için tıklayın.
Toprak, Cüneyt, Semih ve Uğur aynı evde yaşarlar. Kız arkadaşları Pınar, Tuğçe ve Melek de karşı dairede. Gençler aynı apartmanda yaşayan şüpheci ev sahibeleri Süheyla´ya çaktırmadan bir araya gelmek için iki daire arasındaki duvarı yıkarak pencere açmak gibi pek çok imkansızlığın üstesinden öğrenci zekasıyla gelir. Okul bitirme ödevi için çekecekleri filmin bilim kurgu olması en büyük hayalleridir. Sponsor, bilim-kurgu filmine destek olmaktan vazgeçince hayalleri yıkılan gençler, zorunlu olarak yazdıkları senaryoda mükemmel bir soygun planı olduğunu fark ederler ve planı harekete geçirmeye karar verirler.
Haberin devamı için tıklayın.
Yeni bir yaşama başlama gereksinimi duyan ama bunu bir türlü başaramayan Leyla sürekli kilo vermek ve yemek yeme arasında gidip gelirken, siyasi mahkûmlar F tipi cezaevlerini protesto için ölüm orucu eylemine başlarlar. Bu eylemcilerden biri olan Kerem, Leyla´nın çalıştığı hastaneye getirilir. Kerem´in hapsedildiği ve içinden fiziksel olarak çıkamadığı oda, Leyla´nın sorunlarından ve mutsuzluğundan kurtulmak için seçtiği bir kaçış alanı olur.

Haberin devamı için tıklayın.
Hikayemiz akıl hastanesinde geçmektedir. Doktor Doğan ve baş hekim Halil hastalara ilginç bir tedavi yöntemi uygulamaktadır. Doktor Doğan ile Halil ve hasta bakıcılar dışında bu tedavi yöntemini kimse bilmemektedir. Öğrenimini yeni bitirmiş Doktor Serkan bir yılı aşkın bir süredir bu hastanede çalışmaktadır. Ve hastanede yapılan tedavi şekli onu şüphelenmesine sebep olmuştur. Serkan´ın bu şüphesi doğru mudur?

Haberin devamı için tıklayın.
Sabure ve Murtaza, Malatya´nın dağ köylerinden birinde yaşamaktadır. Sabure yıllar önce iki gözünü de kaybetmiştir. Kocası Murtaza ona bakmaktadır. Çocukları İstanbul´da yaşamaktadır. Murtaza bir gün kasabaya inip bakkaldan İstanbul´daki kızını telefonla arar ve çok hasta olduğunu öğrenir. Sabure´ye kızının durumunu söylemeden İstanbul´a gider. Ancak kızı o akşam ölür. Murtaza, Sabure´nin de hastalanmaması, üzülmemesi için ondan kızının öldüğünü gizler. Ama Sabure gitgide sessizleşmekte, zamanla yalnızlığı ve umutsuzluğu gün yüzüne çıkmaktadır.

Haberin devamı için tıklayın.
Salim, 30 yaşlarında bir cinayet masası dedektifidir. İçine kapanıktır. Ayrılmış olduğu karısından, çok da ilgilenmediği 3 yaşlarında bir kızı vardır. Salim, yeni bir cinayet davası üzerine çalışırken, bir süredir devam etmekte olduğu göz tedavisinin sonuç vermediğini ve zamanla tamamen kör olacağını öğrenir. Bu gerçekle baş etmeye çalışırken ilgilendiği davada öldürülen kişinin karısı Handan Hanım´ın da kör bir piyanist olması, Salim´in durumunu daha da ilginç kılar. Dava süreci ilerledikçe Handan Hanım´a fena halde gönlünü kaptıran Salim, ondan yüz bulamayınca ilgisini cinayetin bir numaralı katil zanlısının kör karısı Leyla´ya yöneltir. Ama şüphesiz en tuhafı, Salim´in canından çok sevdiği annesinin yaşlı ve kör bir fahişe olmasıdır. Olaylar geliştikçe Salim daha da körleşir. Ya da Salim körleştikçe olaylar gelişir.
Haberin devamı için tıklayın.
Çılgın çetenin Yaprak ve Ali'si artık birliktedir; ancak ilişkilerini diğerlerine söylemeye cesaretleri yoktur. Çeteye yeni giren Barış ise, Ali için işleri daha da zorlaştırmaya başlamıştır. Ekibin aksi oğlanı Gökhan rüyalarındaki kızla beraber olmak için bedel ödeyecek, kızlar karşısında tüm büyüsünü yitiren Sinan ise kafasındaki güzellik kavramını sorgulayacaktır.
Haberin devamı için tıklayın.
Max ve Annie'nin çiftler için oyun gecesi, Max'in kardeşi Brooks sahte haydutlar ve federal ajanların olduğu gizemli bir cinayet ayarladığında iyice karışır. Brooks kaçırılır ve her şey oyunun bir parçası gibi görünür. Fakat bu altı aşırı rekabetçi oyuncu gizemi çözmeye ve oyunu kazanmaya çalıştıkça bu "oyunun" ve Brooks'un göründüğü gibi olmadığını fark ederler. Bu kaotik gece boyunca, her dönemeç beklenmedik bir olaya yol açtıkça arkadaş grubu boylarından büyük bir işe kalkıştıklarını fark eder. Kuralların ve puanların olmadığı, oyuncuların kimler olduğu bilinmeyen bu gece ya uzun süredir yaşadıkları en eğlenceli gece ya da oyunun sonu olacaktır.
Haberin devamı için tıklayın.
Son derece elit bir grup soyguncudan meydana gelen Merrimen'in çetesi, birkaç kişinin hayatını kaybettiği çok büyük bir soygunu gerçekleştirmiştir. Bu büyük soygunun yapılmasının sonrasında da Los Angeles Polisi'nin Nitelikli Suçlar Birimi onların peşlerine düşer. Merrimen'in çetesi zor durumda kalsa da, daha önce hiç başarılmamış bir şeyi yapmaya, Amerikan Merkez Bankası'nı soymaya karar vermiştir.

Haberin devamı için tıklayın.
Üniversitedeki işinden ayrılıp, karısı ve çocuğu ile birlikte şehirden uzakta bir köyde balık yetiştiriciliği yaparak sakin bir hayat sürmeye çalışan Reza ile çiftliğinin hemen yanındaki ´şirket´ arasında sorun vardır. Şirket, balıklarının yaşaması için gerekli temiz suyu keser ve Reza´nın balıklarını ölüme terk eder. Borçlarının ödeme tarihi gelen ve köyün tüm kirli adamlarına karşı tek başına mücadele vermeye çalışan Reza, hakkını aramak için değerlerinden vazgeçebilecek midir?
Haberin devamı için tıklayın.
80'li yıllarda Asala ile mücadele için Avrupa'ya gönderilen ve sonrasında yeraltı dünyasına geçen Meftun Taylan ömrünün sonuna yaklaşmaktadır. İşlediği suçlar nedeniyle pişmanlıklar yaşayan Meftun, vicdani dengesini yeniden sağlamak için kusursuz bir plan yapar. Kendi geçmişini andıran ve topluma zarar veren kişi ve suç örgütlerini temizleyerek Tanrıyla arasındaki vicdani hesabı kapatmak ister.
Haberin devamı için tıklayın.
Arkadaşlar arasında zararsız bir oyun olan "Doğruluk mu Cesaret mi?" birinin veya bir şeyin yalan söyleyenleri ya da cesaret teklifini reddedenleri cezalandırmaya başlamasıyla ölümcül bir oyuna dönüşür.
Haberin devamı için tıklayın.
Ailesi ve diğer deniz canlıları ile birlikte akvaryumda yaşayan Renkli isimli balık, yeni dünyalar keşfetmek ister. Fakat bu isteğini gerçekleştirmesi kolay değildir. Üstelik ailesi ve akvaryumun tüm düzenini elinde bulunduran Mor Gözlü Ahtapot buna izin vermez. Akvaryumdan dışarıya sıçrayıp neler olduğunu öğrenmeye çalışan Renkli, akvaryumun içinde bulunduğu evin çocuğu Deniz ile tanışır. İkili kısa sürede arkadaş olur. Deniz´den dış dünya ile ilgili birçok şey öğrenen Renkli, bunları akvaryum canlılarına anlatmaya başlayınca Mor Gözlü Ahtapot ile arasında çatışma başlar. Renkli, her şeye rağmen hayallerini gerçekleştirip yeni dünyalar keşfedebilecek midir?
Haberin devamı için tıklayın.
Halep´ten Türkiye´ye kaçan Suriyeli Hüseyin ikili bir hayat sürmektedir. Bir yandan evli ve çocuklu bir berber olan Hüseyin, diğer yandan eşcinsel bir insan olarak kendini tanımlamaktadır. Suriye´deki LGBTİ hareketinin kurucusu Mahmud ise yaşamını Berlin´de mülteci olarak sürdürmektedir. Bu iki insanı bir araya getiren ortak amaç ise, uluslararası çapta bir güzellik yarışmasına katılma hayalidir.
Haberin devamı için tıklayın.
Parisli süper bir polis olan Sylvain Marot, aynı zamanda olağanüstü bir şofördür. Sylvain, eski emniyet müdürü şimdi ise Marsilya Belediye Başkanı olan Gibert tarafından, güçlü Ferrarilerle büyük bir soygun düzenleyen İtalyan Çetesini yakalamak için görevlendirilir. Fakat görevini yerine getirmek için, Marsilya'daki en kötü VTC sürücüsü olan ünlü taksi şoförü Daniel Morales'in yeğeni Eddy Maklouf ile çalışmak zorunda kalır.
Haberin devamı için tıklayın.
1 - 2 - 3 - »
115
0
139
0
120
0
162
0
151
0
121
0
122
0
128
0
164
0
125
0