YENİ ALBÜMLER

Son dönemin sürpriz isimlerinden Kalben, Sonsuza Kadar adını verdiği albümünü satışa sundu ve çıkış şarkısı olarak seçtiği, söz ve müziği kendisine ait "Ben Her Zaman Sana Aşıktım"a ilk videoklibi çekti. 13 şarkıdan oluşan albümde düzenlemeler Berkant Ali İncesaraç´a ait.
Haberin devamı için tıklayın.
Besteci ve yorumcu Fatih Erdemci´nin 18 yıl sonra hazırladığı "Kapılar" isimli albümü Ada Müzik etiketi ile satışa çıktı. Albümde yer alan tüm şarkıların söz ve müzikleri Fatih Erdemci´ye ait. Fatih Erdemci albümünü şöyle anlatıyor:

Haberin devamı için tıklayın.
Grup Yorum yeni albümünü çıkardı. Grup Yorum´un baskılara, tutuklamalara, konser yasaklarına rağmen yayınladığı ´İlle Kavga´ isimli yeni albümü19 parçadan oluşuyor. Bugünden itibaren tüm müzik marketler ve dijital platformlarda satışa sunulan albümün şarkıları:
Haberin devamı için tıklayın.
Grup Gündoğarken´in Özlemişim adını verdiği yeni albümü 18 Ağustos 2107´de piyasaya çıkacak. Albüm 11 parçadan oluşuyor. Gündoğarken'in albüme ilişkin sözleri şöyle:
Haberin devamı için tıklayın.
Yerli rock müziğin en üretken gruplarından Flört, yeni albümü Bambaşka´yı Fuat Güner´in süpervizörlüğünde yayınladı. Flört'ün her albümü gibi Bambaşka da analog mecraya kayıt edilmiş, tüm albüm LP formatında hazırlanıp, dijital mecraya da o şekilde sunulmuş durumda. Albümün sound'unda ise ünlü ses mühendisi Babis Biris'in imzası bulunuyor. Arpej Müzik etiketiyle çıkan albümden ilk videoklip olarak Yorgun Düştüm parçası seçildi.
Haberin devamı için tıklayın.
Mazhar Fuat Özkan üçlüsü, akustik sounda sahip yeni albümü Kendi Kendine´yi yayınladı. Kayıtları Fuat Güner'in evindeki stüdyoda gerçekleştiren ekip albümle ilgili şunları söyledi:
Haberin devamı için tıklayın.
Levent Yüksel, uzun aradan sonra "Hayatıma Dokunan Şarkılar" albümüyle döndü. Çocukluğundan bu yana dinlediği arabesk şarkıları aslına sadık kalarak yorumlayan Yüksel, kendi tabiriyle "1972 model" bir albüme imza attı. Daha önce Orhan Gencebay, İbrahim Tatlıses ve Müslüm Gürses'ten dinlediğimiz şarkılar bu kez Yüksel yorumuyla karşınızda.
Haberin devamı için tıklayın.
2012´de Harbiye Açıkhava Tiyatrosunda gerçekleşen ´SEN´FONİK ORTAÇGİL konserinin canlı kaydı ´Senfonik Ortaçgil´ adıyla satışa çıktı. İki CD ve iki DVD'den oluşan bu özel set; konserin yanı sıra sahne arkası görüntü ile röportajları, Bülent Ortaçgil ve yol arkadaşlarının arşivlerinden özel görüntüler, "Mavi Kuş" un ilk kez yayınlanacak canlı performans görüntüleri ve Ortaçgil video kliplerinden oluşuyor...
Haberin devamı için tıklayın.
Erkan Oğur ile İsmail Hakkı Demircioğlu, Kalan Müzik etiketiyle 'Bilinmeyenle Karşılaşmak' albümünü yayınladı. Türküler ve deyişlerden oluşan albüm 15 yapıttan oluşuyor. Albümü konserlerl tanıtacak ikilinin programı şöyle:
Haberin devamı için tıklayın.
Underground dünyasının 14 grubu "Istanbul Street Trash Compilation Vol. 1¨de bir araya geldi. Yeraltından gelen gerçek punk, metal ve rock grupları ve şarkıları şöyle:
turkgitar.net

Haberin devamı için tıklayın.
Her Gece şarkısıyla büyük çıkış yaptığı tarihten bugüne 20 yılı deviren Mirkelam´ın bu süre içinde ürettiği şarkıları dostları yorumladı. ´Mirkelam Şarkıları´ adıyla bir araya getirilen on şarkıyı şu isimler yorumladı:
Haberin devamı için tıklayın.
Ağırlıklı olarak söz ve müziği kendisine ait şarkılardan oluşan Sezen Aksu´nun yeni albümü "Biraz Pop, Biraz Sezen" bugün satışa çıktı. 16 şarkıdan oluşan albümde Sezen Aksu´nun, müziğinde ve kişisel dünyasında geldiği nokta ve gözlemlerini sözlerine ve müziğine yansıttığı dikkati çekerken, sanatçı yeni albümüyle ilgili olarak şunları söyledi:
Haberin devamı için tıklayın.
Tuna Kiremitçi her ay farklı bir sanatçıyla, kendisine ait şarkıları seslendirdiği projeyi, ´Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları´ adıyla albümde topladı. 15 Ocak´ta yayınlanacak albümde yer alan 10 şarkı ve Kiremitçi´yle düet yapan isimler şunlar:

Haberin devamı için tıklayın.
Şevval Sam, çocuklar için yayınladığı Nanninom adlı yeni albümünde hem şarkılara hem de masallara yer verdi. Şevval Sam, okul öncesi çocuklar için özel bir albüm hazırladı. 10 şarkı ve iki öyküden oluşan Nanninom albümünün grafik tasarımları ve resimlemelerini de kendi yaptı. Müzik direktörlüğünü Sarp Maden'in üstlendiği Nanninom, Kalan Müzik etiketiyle çıktı.

Haberin devamı için tıklayın.
1990´da bir araya gelen, 1991´de ilk albümlerini yayınlayan Birol Yayla(tanbur, ud, gitar) ile Şenol Filiz (ney) çeyrek yüzyılı aşan müzik kariyerlerini ´Yansımalar-Best Of´ albümünde topladı. Kalan Müzik etiketiyle yayınlanan albüm, ikilinin eğitimini aldığı geleneksel müziğimizi modern tınılarla harmanlayan ilginç sounddan oluşuyor. Modern hayatın keşmekeşine karşı sadeliği, yalınlığı arayan, insanın iç dünyasına yönelen bir çizgide giden eserlerin yer aldığı albümde 15 parça var.
Haberin devamı için tıklayın.
Metallica'nın merakla beklenen yeni albümü "Hardwired... To Self-Destruct" bugün tüm dijital platformlarda ve müzik marketlerde satışa çıktı. "Hardwired... To Self-Destruct", Metallica'nın 2008 tarihli platin plak ödüllü "Death Magnetic" albümünden sonraki ilk stüdyo albümü.
Haberin devamı için tıklayın.
İlk albümünü 1996 yılında çıkaran mor ve ötesi, 20. yılını sürprizlerle kutlamaya devam ediyor. Grubun 20. yılı için özel olarak hazırlanan box setlerin ilki müzikseverlere sunuldu ve ilgi gördü.
Haberin devamı için tıklayın.
Adnan Ergil, Anadolu'nun dört bir yanından seçtiği türküleri kendine has, sade ve dingin düzenlemeler eşliğinde, duygulu gitarıyla yorumladığı enstrümantal Turkish Folk Guitar seri albümlerinden yıllar sonra ney üfleyerek başlattığı serinin "NEY ile İLAHİLER" ve "NEY İLE TÜRKÜLER albümlerinden sonra üçüncü çalışması "NEY ile BALKANLAR ile tekrar pazarda.
Haberin devamı için tıklayın.
Ümit Besen, kendi hitlerinin rock versiyonlarından ve diğer şarkıcılarla grupların yapıtlarının yorumlarından oluşan albüm yayınladı. Başka´ adlı albümde maNga, Teoman, Pinhani gibi Türk rock müziğinin yıldızlarının yapıtlarının yanında Nikah Masası, Okul Yolunda, Islak Mendil gibi parçalar bulunuyor. İşte liste:
Haberin devamı için tıklayın.
12 şarkıdan oluşan albümdeki tüm şarkı sözleri Sıla Gençoğlu'na ait. Bestelerin bir kısmı her zamanki gibi Efe Bahadır ortaklığında. Efe Bahadır´ ın yanı sıra Fatih Ahıskalı da beste ortaklarından. "Yeni Ay" albümünde Bedük'le çalışan sanatçı, bu albümde de kuralını bozmuyor.

Haberin devamı için tıklayın.
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - »
127
0
114
0
129
0
144
0
146
0
157
0
158
0