Paylaş   
02.10.2018

SANSÜRLÜ VE SANSÜRSÜZ DEADPOOL 2

/

Mayıs gişesini hareketlendiren Deadpool 2, sinemasal ve magazinsel özelliklerinin yanında ilginç bir haberle daha gündemde son günlerde.
Ünlü müzik dergisi Billboard'un haberin göre, sinema tarihinde ilk kez, bir filme yazılmış şarkılar sansür yiyerek çocuk tüketiciye yasaklandı.
Tabii rap, metal, rock albümleri için alışılmış bir durum bu da, film müzikleri için hayli garip. Evet, Mayıs ayının ortalarından itibaren iki ayrı CD halinde plakçılardan temin edilebilen ve iki farklı ürün olarak dijital ortamda dinlenebilen Deadpool 2'nin müzik albümlerinden birincisi 'Çocuklara sakıncalıdır' damgasıyla piyasaya sürülmüş durumda.
Nedeni de repertuvarındaki Holy S*** Balls, Holy S*** Balls, You Can't Stop This Mother F*****, Pity D***, Courage Mother F*****, Make The Whole World Our B**** adındaki parçalar.
Daha önce Galaksinin Koruyucuları, John Wick, 300 Spartalı, Watchmen gibi iddialı yapımların müziklerine imzasını atmış Tyler Bates, Deadpool 2 için aklına, ağzına ne geldiyse esirgemeden kullanmış şarkılarda. Sonucunda, kendi yazdıklarını topladığı 22 parçalık ilk albüm de 'damga'yı yiyerek vitrine çıkmış ...
Bir de, piyasa şarkılarından oluşan ikinci albüm var ki, birincisinin yanında çok terbiyeli ve masum kalmış durumda. Bu albümü, Celine Dion'un seslendirdiği Ashes adlı sıfır km. parça sırtlıyor. Şarkının, filmin yönetmeni David Leitch'in kurgusunu yaptığı videoklibinde 'adamımız', Celine Dion'la aynı sahneyi paylaşıp arkasında dans ederek albümün tanıtımına destek sağlıyor.
Deadpool 2 için özel yazılan diğer şarkı ise, Welcome To The Party (Diplo, French Montana, Lil Pump feat. Zhavia Ward).
Aralarında Peter Gabriel'dan In Your Eyes, A-HA grubundan Take On Me, Cher'den If I Could Turn Back Time, Dolly Parton'dan 9 to 5, Pat Benatar'dan We Belong, Air Supply'dan All Out of Love gibi diğer 10 parça listedeki 'eskiler'.
Deadpool 2'nin 'olay' albümüne ve 'masum' olan ikincisine Türkiye pazarında CD halinde ulaşabilmek şu anda zor, ama dijital ortamda satışları sürüyor. Kaçmaz. CUMHUR CANBAZOĞLU (ARKA PENCERE MECMUA/ HAZİRAN 2018)

Diğer Haber Başlıkları
Yorumlar

127
0
114
0
129
0
144
0
176
0
146
0
157
0
158
0